Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Traukiasi valstiečių ir žaliųjų frakcija iš koalicijos ar ne – vis dar neįminta mįslė

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Alytaus sk. pirmininkas, Seimo narys R. Šarknickas.

Goda Čiginskairė

Gana kebli situacija Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Alytaus skyriuje. Šio pirmininkas Seimo narys Robertas Šarknickas viešai pareiškė, kad trys taryboje dirbantys minėtos partijos atstovai traukiasi iš koalicijos. Patys tarybos nariai Alytaus merui dievagojasi to neketinantys daryti.


Tiesa, apie byrančią daugumą kalbinamas Alytaus meras Nerijus Cesiulis nustebo – sako pats kalbėjęs su valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariais Skaiste Ulčickaite, Dmitrij Kačiūrin ir Valdu Račkausku, tačiau šie tikino, jog niekur nesitraukia.
„Gerbiamas Seimo narys Robertas Šarknickas nėra mūsų taryboje ir ne frakcijos narys, tad nežinau, kodėl jis pateikė tokius pareiškimus. Aš asmeniškai kalbėjau su trimis valstiečių ir žaliųjų frakcijos nariais ir jie patikino, kad iš daugumos nesitraukia“, – kalbėjo Alytaus miesto meras N. Cesiulis.
Valstiečių ir žaliųjų Alytaus skyriaus pirmininkas pripažįsta, kad dėl frakcijos seniūnės taryboje S. Ulčickaitės yra keblumų. Esą ji nenorinti trauktis. „Šį klausimą deriname, yra niuansų“, – nenorėdamas plėstis teigė R. Šarknickas.
Nors prieš bene dvi savaites Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Alytaus skyriuje priimtas sprendimas, jog trys frakcijos nariai taryboje traukiasi iš daugumos, tačiau tai neįvyko. Pirmadienį, norėdamas pasitikrinti reitingus, R. Šarknickas surengė neeilinius skyriaus pirmininko rinkimus.
„Kadangi tas klausimas visuomenėje laikosi apie mėnesį, yra nuomonių skirtumas, nutariau pasitikrinti pasitikėjimą savimi, ar galiu eiti skyriaus pareigas Alytuje. Nusprendžiau tai padaryti dėl to, kad nekiltų abejonių, ar teisingas mano sprendimas paskelbti, jog reikia trauktis iš daugumos. Balsavimo rezultatai vieningai už, kad galiu eiti skyriaus pirmininko pareigas“, – komentavo Seimo narys, Valstiečių ir žaliųjų Alytaus skyriaus pirmininkas R. Šarknickas.
Ar trauktis iš valdančiosios daugumos, bus sprendžiama po dviejų savaičių.
„Žinodami situaciją, kaip Alytuje sukelti visiems sektoriams mokesčiai, kad veikla neatitinka mūsų rinkiminės programos, mes ilgai diskutavome ir nutarėme, kad šaukiame antrą visuotinį suvažiavimą po dviejų savaičių. Ir vyks paskutinis apsisprendimas dėl daugumos. Dvi savaites visuomenei teks palūkuriuoti. Tačiau aš kaip skyriaus pirmininkas ir toliau tvirti laikausi tos nuomonės – trauktis iš daugumos“, – patikino R. Šarknickas.
Kai nuo Alytaus valdančiosios daugumo nubyrėjo Alytaus piliečiai ir ėmė svyruoti valstiečiai ir žalieji, Alytaus meras diskutuoja ir su kitomis frakcijomis dėl daugumos tvirtinimo.

%d bloggers like this: