Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Isteblišmentas Sveikata

Duris atvėrusi karščiavimo klinika Alytuje klientų dar nesulaukė

Medikai pasiruošę aptarnauti į karščiavimo kliniką atvykusius negaluojančius asmenis.

Šalia Alytaus poliklinikos, privačioje Medėjos klinikoje, antradienio vidurdienį oficialiai darbą pradėjo karščiavimo klinika. Teritorija aptverta „Stop“ juosta, budi savivaldybės darbuotojai, savanoriai, kurie padės reguliuoti srautus, jeigu jų bus. Antradienį ir trečiadienį klientų klinika dar nesulaukė. „Tuo reikia tik džiaugtis“, – sakė karščiavimo klinikos koordinatorius Marius Jasaitis.
Tiesa, pagrindinė informacija gyventojams, kad į šią karščiavimo kliniką galima pakliūti tik turint šeimos gydytojo siuntimą. Taigi, pajutę simptomus asmenys turėtų skambinti savo šeimos gydytojui, pasikonsultuoti. Tik įvertinęs situaciją šeimos gydytojas priima sprendimą, ar pacientą registruoti į karščiavimo kliniką, ar vykdyti kitus gydymo būdus.

M. Jasaitis informavo, kad pirmosiomis karščiavimo klinikos veikimo dienomis klientų nėra.

„Šeimos gydytojas, įvertinęs, kad pacientą tikslinga registruoti į karščiavimo kliniką, surenka jo asmens duomenis ir jį informuoja, kad su juo susisieks koordinatorius“, – sakė karščiavimo klinikos koordinatorius Marius Jasaitis.
Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo kliniką atvykti patys, savivaldybė įpareigota užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Alytaus karščiavimo klinikos paslaugomis naudosis miesto, rajono ir Varėnos rajono savivaldybių gyventojai.
„Atvykusiam asmeniui, jeigu reikia, duodamos apsaugos priemonės. Karščiavimo klinikoje dirbantys gydytojai bendra tvarka įvertina paciento simptomatiką, atlieka bendrus tyrimus, rentgenodiagnostinį ir kraujo tyrimą, paima tepinėlį dėl KOVID-19, paėmę šiuos tyrimus, įvertina jo būklę – ar gali vykti namo. O informaciją apie tolesnį gydymą perduoda šeimos gydytojui“, – kalbėjo M. Jasaitis.
Poliklinikos direktorius M. Jasaitis yra ne tik mobilaus koronaviruso punkto, bet ir karščiavimo klinikos koordinatorius. Jis pastebi, kad šiomis dienomis žmonių antplūdis sumažėjęs.
„Savaitgalio duomenys parodė, kad antplūdis sumažėjęs. Manome, kad karščiavimo klinikos reikia, tačiau po švenčių įvertinsime, ar buvo tikslinga kurti šią karščiavimo kliniką“, – sakė M. Jasaitis.

%d bloggers like this: