Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Kada baigsis elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ pastotės keliamas triukšmas?

Alytaus rajone lankėsi Seimo Aplinkos apsaugos komitetas. Su savivaldybės meru, gyventojais aptarė aplinkosaugos klausimus. Vienas aktualiausių – elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ pastotės keliamas triukšmas.
Aplink pastotę gyvena daugiau kaip 1000 gyventojų, kurie jau kelerius metus laukia triukšmą mažinančių priemonių. „Litgrid“ supylė kaupą žemės, tačiau jis garso nesulaiko. Gyventojai kreipėsi pagalbos į savivaldybę.
„Trejus metus gyventojai ir aš turėjome įrodinėti tiesas. Triukšmo matavimais nustatyta, kad pastotės transformatorių skleidžiamas triukšmas viršija leistinas normas. Būtinos garsą sulaikančios priemonės“, – sakė rajono meras Algirdas Vrubliauskas atvykusiems Seimo nariams.
Savivaldybei pavyko pasiekti susitarimą su „Litgrid“ dėl konkrečių priemonių, kaip slopins triukšmą, laukiama konkrečių darbų. Susitikime su Aplinkos apsaugos komitetu „Litgrid“ atstovai nedalyvavo.
Aplinkos apsaugos komitetui ir savivaldybei naują garsą izoliuojančių priemonių projektą pristatė Padangų perdirbėjų asociacijos atstovai ir verslininkai. Jie siūlo apsaugos sienelių aplink pastotę užpildą gaminti naudojant sudegusios įmonės „Ekologistika“ Alytuje likusias padangas.
Susitikime su Aplinkos apsaugos komiteto nariais dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.
Seimo nariai pažymėjo, kad teikti pasiūlymą jie gali, tačiau „Litgrid“, pirkdama paslaugą, turi vadovautis įstatymais ir vykdyti viešojo pirkimo konkursą.
Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Juozas Imbrasas pažymėjo, kad jų tikslas atstovauti gyventojams ir ieškoti sprendimo, kad keliamas triukšmas netrukdytų gyventi.
Savivaldybės meras A. Vrubliauskas su komiteto nariais taip pat aptarė atliekų tvarkymo, kolektyvinių sodų perėmimo savivaldybės žinion, bešeimininkių pastatų tvarkymo, atsinaujinančių elektros energijos šaltinių panaudojimo klausimus ir problemas.
Savivaldybė gerina sodų teritorijų infrastruktūrą, kelerius metus griauna bešeimininkius pastatus, sutvarko teritorijas, kompensuoja gyventojams senų neefektyvių šildymo katilų keitimą, šiais metais numatytos kompensacijos už nuotekų valymo įrenginių įsirengimą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: