Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta

Liūtis išplovė naujo sodininkų kelio šlaitus

Liūtis padarė žalos naujam sodininkų keliui.

Alius Mikelionis

Sodų bendrijos „Berželis“ savininkai džiaugėsi sužinoję, kad bus klojamas asfaltas jų bendrijos Pylimo gatvėje.
Anksčiau čia važiuodavo traukiniai į Varėną, paskui bėgiai buvo išardyti ir ėmė kurtis sodininkai. Kelią jie ir patys pasiremontuodavo, o pernai rudenį daugiau nei vieno kilometro atkarpoje atlikti kapitaliniai kelio remonto darbai: paklotas asfaltas, sutvarkytos šalikelės, šlaitai. Tačiau po liūties vandens pralaidos užsikimšo, grioviuose pakilo vanduo ir ėmė slinkti kelio šlaitai. Sodininkai baiminasi, kad po kelių liūčių gali deformuotis naujas asfaltas.
Alytaus rajono savivaldybės Komunalinio ir architektūros sk. vyriausioji specialistė Vytautė Naruševičienė teigė, jog situacija dėl sodų bendrijos „Berželis“ kelio jai žinoma. „Alytaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojams jau šeštadienį buvo žinoma, kad po gausaus lietaus iš penktadienio į šeštadienį pažeisti šio kelio šlaitai ir kelkraščiai. Bendrovė, kuri atliko kapitalinius kelio remonto darbus, jau pirmadienį apie tai buvo informuota. Mūsų žiniomis, pradėti atstatymo darbai. Kai tik bus baigti remonto darbai, savivaldybės specialistai įvertins, kaip jie atlikti. Darbams galioja penkerių metų garantija, projektas baigtas“, – sakė V. Naruševičienė.
Kol nebuvo asfalto, pravažiuojantys automobiliai keldavo dulkes. Dabar jų neliko, bet išvažiuoti į pagrindinę gatvę tapo sunkiau, sako sodininkai, mat kilometro ruože kelias sukeltas apie pusmetrį. Kelio darbus finansavo Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Anot V. Naruševičienės, projektavimo normos leidžia atlikti tokius darbus, projektas praėjęs techninę ekspertizę ir atitinka keliamus reikalavimus.
Sodininkų teigimu, anksčiau šia gatve važiuodavo mažiau mašinų, kai buvo paklotas asfaltas, padidėjo ir automobilių srautas. Soduose ne tik poilsiaujama – yra ir nuolat gyvenančių, todėl žmonės norėtų, kad čia būtų įrengti kelio kalneliai ir gyvenamąją zoną žymintys ženklai. Tokiu atveju greitis būtų ribojamas iki 20-ies kilometrų per valandą.

Po liūties ėmė slinkti kelio šlaitai.

%d bloggers like this: