Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika

Planuojama interpeliacija Alytaus mero komandai — vis dar neregistruota

Buvę politiniai bendražygiai jau ir viešai vienas kitam negaili kritikos.

Sulig švietimo reformos atšaukimu Alytuje ketinimai reikšti nepasitikėjimą mero komanda neišblėso. Šaltinių duomenimis, parašai dėl interpeliacijos vicemerams ir administracijos vadovams renkami, tiesa, kol kas jų tik trys. Pagal teisės aktus, interpeliacija registruojama surinkus 9 parašus.
Trečiadienį Alytaus mero ir tarybos sekretoriato vadovė Dalia Jazukevičienė informavo, jog interpeliacija neregistruota, neeilinis tarybos posėdis tikrai nešaukiamas.
Prieš savaitę gimė netgi peticija, kviečianti alytiškius pasisakyti – juos tenkina miesto valdymas ar ne.
„Peticija gimė ne iš noro kažką pašalinti, nustumti, nuversti, bet tai labai gera priemonė išgirsti alytiškių nuomonę, taip pat tam tikras signalas miesto vadovams, tarybai, ką galvoja alytiškiai.
Kalbant apie interpeliaciją, tai ne mano vieno mintis. Apie tai kalba žymiai daugiau tarybos narių. Bent keliolika tarybos narių kas tyliau, kas garsiau, tačiau galvoja apie būtinus pokyčius miesto valdžioje“, – sakė Alytaus miesto tarybos narys, nesenai palikęs socialdemokratų frakciją ir partijos gretas, Valerijus Vencius.
Alytaus meras Nerijus Cesiulis, prieš kurį laiką netgi pelnęs Lietuvos Metų mylimiausio žmogaus vardą, o dabar „nemylimas“ kai kurių kolegų taryboje, sako, jog situaciją vertina realiai. „Taip, žinau, kad buvęs partijos bičiulis Valerijus Vencius, besiruošdamas Seimo rinkimams, bando pelnyti rinkėjų balsų, siekia populiarumo ir organizuoja interpeliacijas, peticijas. Bet norėčiau pamatyti, kuo planuojama pakeisti, kas blogai padaryta“, – kalbėjo Alytaus meras.
V. Vencius sako, jog jau vyksta pokalbiai tarp kolegų tarybos narių, aptariamos net 5 kandidatūros, galinčios pakeisti mero komandą, jeigu įvyks interpeliacija.
„Meras kaip miesto vadovas galėtų geriau ir efektyviau dirbti visomis prasmėmis. Mes viešai kalbame apie dviejų mero pavaduotojų ir administracijos vadovų atleidimą. Svarstoma daugiau nei penkios kandidatūros, kurios galėtų pakeisti tuos, kuriuos galbūt atleisime iš užimamų pareigų“, – sake V. Vencius.
Meras įsitikinęs, kad susivienijus opozicinėms jėgoms, kurios netgi ir tarpusavyje daugeliu klausimų nesutaria, ruošiant interpeliaciją bendro vardiklio surasti nepavyks. „Regis, yra keli parašai, tačiau toliau niekas nejuda. Man labai keista ir Valerijaus Venciaus rengiama peticija, kur pasirašo anonimiškai tie patys vardai. Pasirašiusiųjų tiek mažai, kad net nesiekia 1 procento rinkėjų. Tai klasikinė situacija, kai opozicija siekia nuversti poziciją. Tiesa, tas negatyvumo skleidimas tik kenkia miestui“, – sake meras N. Cesiulis.
Kol kas ne visi garsiai kalba pasirašę ant dokumento dėl interpeliacijos mero komandai. Vis tik buvę valdančiųjų koalicijos partneriai „Alytaus piliečiai“, regis, taip pat prisideda prie opozicijos ruošiamos interpeliacijos.
„Taip, aš asmeniškai pasirašiau. Vicemerai visiškai neatstovauja daugumai, nes jos dabar nėra. Tiesa, daugiau pastabų turėčiau administracijos vadovui, kurio net ir ataskaitai taryba nepritarė“, – sakė frakcijos „Alytaus piliečiai“ vadovas Vytautas Jastremskas.

%d bloggers like this: