Asocialūs asmenys nepuošia Alytaus miesto skverų

Dažnai tenka pas tą patį asmenį važiuoti po keletą kartų.

Alius Mikelionis

Gulintį vyrą prie grožio salono Naujojoje gatvėje pamatęs alytiškis Linas sunerimo, ar viskas gerai šiam asmeniui. Pilietiškas vyriškis baiminosi, kad ant laiptų gulintis vyras gali turėti sveikatos problemų ar padauginęs alkoholio gali elgtis agresyviai. Pradžioje vyras skambino į policiją, bet šie rekomendavo skambinti greitosios pagalbos medikams. Ką daryti su tokiais asmenimis, galvas suka ir medikai, ir policija.
Paaiškėjo, kad tądien žadinti gulintį vyrą greitosios pagalbos medikai vyko ne pirmą kartą, mat apie gulintį vyriškį įvairiose miesto vietose jiems pranešė vis kiti gyventojai, tad medikai kaskart privalėjo reaguoti.
Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė Rita Pavilonytė sako, kad tokį gyvenimo būdą propaguojantys asmenys neretai piktnaudžiauja, laukia, kol gyventojai iškvies pagalbą ir tokiu būdu tikisi nemokamai parvažiuoti į nakvynės namus.
„Dažniausiai darbo padaugėja, kai išmokamos socialinės išmokos, tai yra kiekvieno mėnesio 10 dieną. Dažnai tenka pas tą patį asmenį važiuoti po keletą kartų. Brigada atvažiuoja, o jis sako: „Aš tik norėjau pagulėti“. Toks asmuo nueina keletą metrų ir vėl atsigula, o iš trečio ar ketvirto aukšto pamatę žmonės vėl kviečia medikus. Pradžioje reikėtų prieiti prie tokio asmens ir pasiteirauti, kas nutiko, jei žmogus neprašo pagalbos, reaguoti nereikėtų. Būna, kad tokie žmonės net neleidžia prisiliesti, keikiasi. Pastebėjome, kad asocialūs asmenys gudrauja: norėdami parvykti į nakvynės namus, jie atsigula matomoje gyventojams vietoje ir laukia, kol atvyks greitosios pagalbos automobilis ir juo tikisi grįžti į nakvynės namus, bet mes perpratome tokį elgesį ir vežame į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo skyrių, kas jiems labai nepatinka“, – sakė Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė Rita Pavilonytė.

Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė Rita Pavilonytė.

Ką daryti su tokiais asmenimis, sprendimų ieško ir policija. Alytaus apskrities VPK atstovė Kristina Janulevičienė sako, kad pasitaiko agresyvių benamių, kurie reikalauja išmaldos. Būta atvejų, kai benamiai maitinasi prekybos centruose, vagia alkoholinius gėrimus ir maistą, o juos drausminantys darbuotojai sulaukia išpuolių. Dabar jau įkalinimo įstaigoje bausmę atliekanti jauna moteris ne kartą terorizavo Pulko gatvėje esančio prekybos centro darbuotojus, o išeidama iš Alytaus apskrities VPK išdaužė durų stiklą. Minėta alytiškė, atlikusi bausmę, tuoj grįš iš įkalinimo įstaigos.
Agresyvūs arba nusižengimą padarę asmenys pristatomi į policijos komisariatą. Teisės aktai leidžia juos sulaikyti keturioms valandoms. Dažnai tiek laiko pakanka, kad neblaivus asmuo prablaivėtų. Jiems surašomas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir žmogus išleidžiamas. Anksčiau Alytuje veikė išblaivinimo įstaiga. Alytiškis Linas mano, kad miestas būtų saugesnis, jei tokia įstaiga būtų atkurta, mat nei policija, nei medicinos įstaigos neatsakingos už asmenų išblaivinimą, dėl to vyriškis net kreipėsi į savivaldybę.
„Dažnai asocialūs asmenys nepuošia miesto, todėl manau, kad Alytuje reikėtų įkurti išblaivinimo įstaigą, kur tuos žmones, paimtus iš gatvių, išblaivintų. Politikai kalbėjo, kad miestas galėtų siekti kurortinio miesto statuso, bet jei tokių bus daug, aš nežinau, ar turistai norės visa tai matyti“, – kalbėjo alytiškis Linas.
Alytaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė Rita Pavilonytė sutinka, kad išblaivinimo įstaiga išspręstų dalį problemų. Esą greitosios pagalbos medikai turėtų, kur tokius asmenis atvežti. Žiemą jie nesušaltų, o vasarą neperkaistų.
Už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą piliečiams gali būti skirta bauda nuo 30 iki 240 eurų (red. – 481 str. Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas). Anot Alytaus apskrities VPK atstovės Kristinos Janulevičienės, baudų asocialūs asmenys nesumoka. Neretai skolos siekia tūkstančius eurų.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: