Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Plenere „Abipus Nemuno“ – dailės ugdytojai ir menininkai iš užsienio

Plenere „Abipus Nemuno“ – dailės ugdytojai ir menininkai iš užsienio.

Pirmadienį prasidėjęs dailės pleneras „Abipus Nemuno“ įgauna pagreitį. Menininkai, atvykę iš įvairių Lietuvos kampelių, taip pat ir iš užsienio, jau spėjo pabuvoti ir tapyti Nemunaityje, Kurnėnuose bei dailės klasiko Antano Žmuidzinavičiaus tėviškėje.
Lietuvos dailės ugdytojų draugijos organizuoto plenero dalyviai visą šią savaitę gyvena Alytaus rajone ir kuria, tapydami įvairius paveikslus iš aplankytų vietų.
„Kiekvienais metais organizuojame parodas, plenerus, rašome ne vieną projektą, tačiau COVID-19 pandemijos metu viskas sustojo, todėl dabar sugalvojome suorganizuoti plenerą dailininkams ugdytojams, nes jie visi yra savo srities specialistai“, – kalbėjo Alytaus rajono meno ir sporto  mokyklos mokytojas, plenero organizatorius Arūnas Vaitkus.
„Pirmųjų dienų įspūdžiai labai geri. Man čia atvykus nuo pat pirmos minutės atsirado įkvėpimas, tuo labai džiaugiuosi. Aš pats daug metų tapau abstrakcijas, tad ir čia aš noriu pagauti vietovės nuotaiką, jausmą, kuriuos užfiksavęs lieju per spalvas“, – įspūdžiais dalijosi plenero dalyvis Algimantas Vorevičius iš Šakių.
Kūrybinėje stovykloje dirba 16 dailininkų iš įvairių Lietuvos miestų – Alytaus, Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Radviliškio, Šakių, taip pat Latvijos Ciesio miesto ir Lenkijos Suvalkų bei Gdansko.
„Norėjosi parodyti svečiams iš Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos miestų, kad mes čia, Alytaus rajone, turime unikalią Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklą. Norėjome jiems papasakoti, kokie buvo žmonės, kurie kūrė šią mokyklą, negailėjo asmeninių lėšų, kad Lietuvą turėtų šviesią ateitį. O svarbiausia yra tai, kad greitu metu mokykla yra renovuojama, ir kitais metais galbūt galėsime plenerą organizuoti joje“, – pasakojo A. Vaitkus.
Dalis plenero metu nutapytų paveikslų iškeliaus kartu su menininkais, o atrinktieji bus padovanoti Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokyklai.
„Pleneras vadinasi „Abipus Nemuno“, tad pasirinkome keletą dienų dirbti vienoje pusėje Nemuno ir kelias dienas – kitoje pusėje. Dailininkai yra skirtingi, vieni tapo mikrostruktūrą, kiti yra ekspresionistai, siurrealistai, kiekvienas bando įsijausti ir perteikti tai, ką mato“, – apie plenerą pasakojo A. Vaitkus.
Kalbėdamas apie idėją surengti tarptautinį plenerą, A.Vaitkus tikino, jog pirmiausia dėmesys buvo skirtas dailės ugdytojų poilsiui, kūrybinės ir pažinimo kompetencijos plėtojimui.
Svečiai po apsilankymo Kurnėnuose, kur tapė naujam gyvenimui prikeltą unikalią mokyklą, keliavo į dailės klasiko Antano Žmuidzinavičiaus tėviškę. Čia juos sutiko Kumečių kaimo bendruomenė, su kurios nariais dailininkai vaišinosi ir dainavo dzūkiškas dainas.
Plenero dalyvius aplankiusi Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė palinkėjo kūrybinės laisvės: „Džiaugiamės, kad po kelerių metų pertraukos rajone vėl sulaukėme dailės kūrėjų stovyklos, tikiuosi, kad mūsų krašto graži aplinka bus įkvėpimas kurti“, – sakė vicemerė.
Šeštadienio pavakarę, 17 val. Nemunaityje dailininkai surengs kūrybinių darbų parodą „Abipus Nemuno“.

Alytaus rajono savivaldybė informacija

%d bloggers like this: