Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra Politika

Tradiciją sustabdė virusas, bet senjorai nepamiršti

Alytaus rajono savivaldybės senjorams bus išdalinti apsaugos nuo COVID-19 priemonių rinkiniai. Tai simbolinės dovanėlės Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga, kurią savivaldybė daugiau nei dešimtmetį mini visą spalio mėnesį.
Alytaus rajono savivaldybėje tradicija tapusius spalio mėnesio susitikimus ir pašnekesius su senjorais prie puodelio arbatos šiemet pakoregavo koronavirusas. Tačiau garbaus amžiaus rajono gyventojai nepamiršti, vietoj susitikimų jiems bus išdalinti asmens apsaugos priemonių rinkiniai, kuriuose veido kaukės, pirštinės ir dezinfekciniai rankų skysčiai, padėsiantys saugotis nuo plintančio viruso.
Simboliškai Alytaus rajono
savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, vicemerė Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė pirmuosius apsaugos nuo COVID-19 priemonių rinkinius įteikė keliems Alytaus seniūnijos Miklusėnų, Genių, Butrimiškių kaimų gyventojams. Savo seniūnijos senjorams šiandien ypač aktualias ir naudingas dovanėles išvežė Alovės seniūnė Irma Stenionienė ir Krokialaukio seniūnė Gintarė Navickienė. Apsaugos nuo COVID-19 rinkiniai artimiausiomis dienomis pasieks visas seniūnijas. Jie bus išdalinti daugiau nei 6000 rajono gyventojų, vyresnių nei 65-eri metai.
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas apgailestauja, kad šiais metais su senjorais nepavyko susitikti, pabūti drauge, pasikalbėti. „Nesaugu, todėl senjorams, linkėdami sveikatos, stiprybės, dovanojame apsaugos nuo COVID-19 rinkinius“, – sakė rajono meras.
Miklusėnų kaimo gyventoja Vida Pangonienė džiaugėsi parodytu dėmesiu ir dėkojo merui už atvežtas labai reikalingas apsaugos nuo viruso priemones: „Malonu, kad vis nepamirštat mūsų. Nors ir stengiuosi iš namų eiti retai, tačiau šios priemonės mums visiems reikalingos, tad labai ačiū“,– sakė moteris.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė sakė, kad apsaugos nuo COVID-19 rinkinius seniūnijų seniūnai stengsis išdalinti kuo greičiau, laikydamiesi visų saugumo rekomendacijų. „Seniūnai vengs kontakto su gyventojais, dovanėles paliks prie namų, apie apsilankymą ir paliktą rinkinį, kuriame įdėta ir naudojimosi instrukcija, praneš pasibeldimu į duris ar langą“, – sakė direktorė.
Alytaus rajono gyventojai būtiniausiomis apsaugos priemonėmis nuo COVID-19 buvo aprūpinti ir pavasarį, kilus pirmajai viruso bangai. Tada didelio susirgimų skaičiaus rajone išvengta, todėl savivaldybės vadovai tikisi, kad ir dabar gyventojai bus atsakingi, o šios būtinos priemonės senjorams taip pat neleis plisti virusui.
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas kreipiasi į gyventojus ir prašo būti atsakingiems: „Mes visi turime suprasti, jog šiuo metu reikia susitelkti ir būti vieningiems. Labai svarbu laikytis visų reikalavimų, saugoti save ir savo artimus. Pristabdykime šiek tiek savo veiklas, susitikimus, pabūkime ramiai“,– sakė meras.
Rajone gyvena per 6 tūkst. pensinio amžiaus žmonių: 2337 vyrai ir 3779 moterys. Daugiausia senjorų gyvena Alytaus seniūnijoje. Net 7 senoliai – 2 vyrai ir 5 moterys – yra sulaukę garbingo 100 metų amžiaus. Jie gyvena Butrimonių, Alovės, Nemunaičio, Miroslavo, Daugų ir Punios seniūnijose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

%d bloggers like this: