Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Dienos aktualijos Verslas

Alytuje – 40 naujų laukimo paviljonų

Alius Mikelionis

„Žiemą atsisėdus ant metalinio suolo, kokie dabar yra autobusų laukimo paviljonuose, galima sušalti“, – sako autobuso laukusi moteris. „Per tarpus tarp stiklų – lyja, pro apačią – pučia vėjas“, – pritaria šalia buvęs vyras. Tokių pastabų Alytaus miesto savivaldybė sulaukdavo iš keleivių ir anksčiau. Į viešuoju transportu besinaudojančių žmonių pastabas – atsižvelgta. „JC Decaux“ autorinio dizaino stotelių daugiau Alytuje nebus statoma. Naujose vietose bus montuojami unikalaus alytiškio sukurto dizaino autobusų laukimo paviljonai. Pirmasis jau sumontuotas prie Likiškėlių žiedinės sankryžos. Tokių paviljonų mieste bus 40.
Laukimo paviljonus sudaro metalo ir atsparaus smūgiams stiklo konstrukcijos. Viduje – medžiu apkaltas suoliukas, beveik iki žemės nuleistas stiklas nepraleis vėjo. Stotelės pritaikytos neįgaliesiems, ant grindinio specialios pusmetrio plokštės įspės, kad netoliese yra gatvė.
Iš viso mieste yra 140 autobusų stotelių, bet ne visose numatyta montuoti laukimo paviljonus, o tik tose, kur daugiau keleivių. Naujo tipo paviljonai bus montuojami tose vietose, kur bus rekonstruojamos gatvės. Pirmosios naujo dizaino stotelės jau pradedamos statyti Jurgiškių, Žuvinto, A. Jonyno, Sudvajų gatvėse.
Stotelės priekis bus žalios spalvos su logotipu „Alytus-Myliu“. Paviljono viduje – autobusų grafikai, pusė laukimo stotelių su reklaminiais skydais, kuriuose bus reklamuojami miesto renginiai.
Laukimo paviljonai, miesto vartai ir Alytaus simboliais pažymėtas viešasis transportas sudarys vieningą visumą. Tikimasi, kad 40 laukimo stotelių bus pastatyta dar šiemet.

%d bloggers like this: