Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika Verslas

Tinkamas laikas atnaujinti savo daugiabutį

Renovuotas daugiabutis Zarasuose. (Nuotrauka iš BETA archyvo)

Karantinas netrukdė renovacijoms – pagal Daugiabučių modernizavimo programą 2020 metais atnaujinta daugiau nei 300 namų, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).
„2020 metais modernizuotų daugiabučių namų skaičius rodo, kad karantinas turėjo įtakos renovacijai, tačiau jos nesustabdė. Praėjusiais metais darbo sąlygos buvo kitokios nei įprasta, ir tai kėlė tam tikrų sunkumų. Aplinkos ministerijai paskelbus naują kvietimą teikti naujas paraiškas daugiabučių namų modernizavimui buvo pastebėta, kad dėl pandemijos yra sudėtinga, o kartais net neįmanoma daugiabučių namų gyventojams susirinkti ir priimti atitinkamus sprendimus. Todėl ir buvo priimtas sprendimas atidėti paraiškų teikimo terminą vėlesniam laikotarpiui“, – pastebi Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.
Atnaujintuose daugiabučiuose šiuo metu gyvena apie šimtas tūkstančių šeimų, o juose vidutiniškai sutaupoma 50–70 procentų šiluminės energijos. Iš viso nuo 2013 m. yra atnaujinta daugiau nei 2600 daugiabučių. Renovacija vyksta net karantino periodu, šiuo metu Lietuvoje yra atnaujinamas dar 1551 daugiabutis.

Pratęstas kvietimo terminas
Terminas yra pratęstas dėl didelio daugiabučių gyventojų susidomėjimo ir ilgesnio nutarimų priėmimo laiko karantino laikotarpiu.
Valstybė teikia paramą ir padengia visas daugiabučio renovacijos projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat kompensuoja 30 proc. išlaidų, skirtų energijos taupymo priemonėms. Papildomai teikiama 100 procentų parama gyventojams, turintiems mažas pajamas, padengianti visas jiems tenkančias išlaidas, kylančias dėl renovacijos projekto įgyvendinimo.
Paraiškas gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai bei savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos administratoriai. Pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d.
Sprendimas yra priimtas, kai ne mažiau nei 55 procentai butų ir kitų patalpų savininkų sutinka. Šis reikalavimas nebus taikomas, jei su paraiška atnaujinti daugiabutį pateikiamas finansuotojo pritarimas lengvatinio kredito suteikimui.
2020 metais Alytaus mieste ir rajone buvo atnaujinti 13 daugiabučių, Druskininkuose – 5, Lazdijuose – 3, Varėnoje – 4. Visuose šiuose rajonuose buvo atnaujinta daugiau daugiabučių nei 2019 m. Į daugiausiai per 2020 metus modernizavusių daugiabučių savivaldybių penketuką patenka Klaipėdos miesto savivaldybė – 28, Kauno miesto savivaldybė – 21, Jonavos rajono savivaldybė – 17, Palangos miesto savivaldybė – 17, Molėtų rajono savivaldybė – 15.
Paraiškos dėl renovacijos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) tiesiogiai arba naudojantis pašto ir pasiuntinių teikiamomis paslaugomis.
Daugiau informacijos nemokama telefono linija 8 800 200 12.

%d bloggers like this: