Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai Sveikata

Alytiškiui kilo klausimas, ar saugu tikrinti blaivumą karantino metu?

Į redakciją paskambinęs vienas iš tikrintų vairuotojų (redakcijai pavardė žinoma) aiškino, kad tokios akcijos pandemijos metu perteklinės, esą į tą patį alkoholio matuoklį duodama pūsti visiems be išimties vairuotojams.

Alius Mikelionis

Pirmadienį ryte Alytaus apskrities VPK pareigūnai surengė reidą, kurio metu Simno–Seirijų žiedinėje sankryžoje tikrino vairuotojų blaivumą. Į redakciją paskambinęs vienas iš tikrintų vairuotojų (redakcijai pavardė žinoma) aiškino, kad tokios akcijos pandemijos metu perteklinės, esą į tą patį alkoholio matuoklį duodama pūsti visiems be išimties vairuotojams. Nors ir per atstumą, tačiau vairuotojas neatmeta, kad tokiu būdu gali būti pernešamas užkratas. Pasipiktinęs vyras kaip pavyzdį pateikė griežtus reikalavimus imant COVID-19 mėginį ir mano, kad policija turėtų tikrinti tik tuos, kurie sukelia įtarimų, bei naudojant vienkartinius antgalius.
Situaciją sutiko pakomentuoti Alytaus apskrities VPK atstovė Kristina Janulevičienė. Ji patvirtino, kad kovo 8-osios rytą buvo vykdoma vairuotojų blaivumo patikra. Policijos atstovės teigimu, naudotas nuotolinis alkotesteris po kiekvieno pūtimo buvo nuvalomas dezinfekcine servetėle. „Vairuotojai, kurie sukėlė įtarimų dėl blaivumo, tikrinti įprastiniu alkotesteriu, naudojant jau vienkartinius antgalius“, – sakė policijos atstovė K. Janulevičienė.
Klausimas, ar saugu tikrinti blaivumą karantino metu, jau buvo iškeltas pirmosios COVID-19 bangos metu. Tada dėl ,,šventos ramybės“ buvo atsisakyta masinių patikrinimų. Dabar tokios akcijos vėl vyksta. Kovo 8 d. duomenimis, Lietuvoje užfiksuota 213 naujų koronaviruso atvejų, mirė 8 žmonės.

%d bloggers like this: