Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika Verslas

ARATC: „Betvarkės prie konteinerių netoleruosime“

Alius Mikelionis

Alytaus miesto vadovų nemalonę užsitraukė atliekas išvežanti bendrovė „Ekonovus“. Tai – antras kartas per mažiau nei metus, kai savivaldybė turi priekaištų minėtai įmonei, kuri dėl savo įsipareigojimų nevykdymo sulaukė ir tūkstantinių baudų.
Priminsime, kad dar pernai birželio mėnesį atliekų tvarkytojai buvo priversti aiškintis merui dėl laiku neišvežamų šiukšlių. Tąkart Nerijus Cesiulis įspėjo, kad situacijai pasikartojus susitikimo formatas bus kitoks.
Šventiniu laikotarpiu vėl buvo perpildyti atliekų konteineriai, sako Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas. Kovo 12 dieną patikrą vykdę ARATC kontrolieriai nustatė, kad popieriaus ir plastiko varpai nebuvo išvežami pagal nustatytą grafiką. Už tai bendrovei skirta 2 600 eurų bauda. Kontrolieriai tikrino, ar bendrovė dirba savaitgalį, ir nustatė pažeidimų, dėl kurių pirmadienį išrašyta dar viena, šįsyk 579 eurų, bauda.
ARATC atstovas sako, kad situacija buvo beveik nekontroliuojama. Nespėjančiai atliekų Alytuje išvežti bendrovei „Ekonovus“ į pagalbą pakviesta Vilniuje registruota bendrovė, kuri Dzūkijos sostinėje dirbs, kol situacija stabilizuosis.
Iš Alytaus miesto savivaldybės pasigirsta vis griežtesnis tonas sutarčių su ja nesilaikančių įmonių atžvilgiu. Dešimttūkstantinėmis baudomis apdalinta už kelių valymą žiemą atsakinga „Raguvilė“, baudomis grasinta bendrovei „2MP“, kuri atsakinga už nugenėtų šakų išvežimą. Šiukšlių konteinerių neištuštinančiai „Ekonovus“ vien tik šį mėnesį skirta baudų už 3 179 eurus. Baudų ši bendrovė sulaukė ir pernai. Pasak ARATC atstovo M. Krasausko, su „Ekonovus“ sudaryta neterminuota paslaugų sutartis. Iš šios situacijos atliekų tvarkytojai ketina pasimokyti. Esą naujam paslaugos teikėjui bus keliami aukštesni kokybės reikalavimai.

%d bloggers like this: