Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Gamta Politika

Stichijos nusiaubtas kapines žadama sutvarkyti iki mėnesio pabaigos

Miesto ūkio skyriaus vedėja įvardijo dar vieną priežastį, kodėl nebuvo tvarkomi ant antkapių nuvirtę medžiai, jų šakos, — buvo pasibaigusi sutartis su Alytaus miesto kapinių prižiūrėtoja bendrove „Skausmo užuovėja“.

Alius Mikelionis

Šiemet praūžusi gamtos stichija su itin gausiu sniegu žalos padarė ne tik miesto sodui, kur neatlaikiusios kritulių kiekio lūžo medžių šakos, tačiau ir Alytaus miesto kapinėms – Daugų gatvėje, taip pat Klevų g. I Alytuje.  Mažiau žalos buvo padaryta tik kapinėse Užupiuose.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės teigimu, pradėti kapų tvarkymo darbus kurį laiką neleido netinkami orai. Miesto ūkio skyriaus vedėja įvardijo dar vieną priežastį, kodėl nebuvo tvarkomi ant antkapių nuvirtę medžiai, jų šakos – buvo pasibaigusi sutartis su Alytaus miesto kapinių prižiūrėtoja bendrove „Skausmo užuovėja“.
Pasak P. Raškauskienės, kovo 16 d. su bendrove ,,M5R” pasirašytos dvi sutartys trejų metų laikotarpiui. Bendrovės ,,M5R” vadovas, taip pat ir „Skausmo užuovėjai“ vadovaujantis Motiejus Remeika sakė, kad pašalinti ant kapų nukritusias šakas jau pradėta. Po gamtos stichijos kapinėse nukritusių medžių tvarkymo darbus planuojama baigti iki balandžio 1 dienos. Už darbų saugą, želdinius, tvoras, antkapius, paminklus ir kitus statinius, vykdant medžių pjovimo ar genėjimo darbus, atsakomybę prisiima konkursą laimėjusi ,,M5R”.
Kapinių priežiūros sutartyje numatyta, kad vasaros sezono metu UAB „M5R“ ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę turės valyti kapinių ir prieigų takus ir aikšteles su kieta danga, taip pat ir Užupių kapinėse esančią autobusų stotelės aikštelę. Vasarą UAB „M5R“ rūpinsis ir  kapinių bei jų prieigų žaliaisiais plotais – šienaus juos ne mažiau kaip 4 kartus per sezoną. Žiemos sezono metu prieš kiekvieną laidojimą iki laidojimo vietos turės užtikrinti saugų priėjimą prie kapavietės ar kolumbariumo.
Su ta pačia bendrove Alytaus miesto savivaldybė pasirašė ir antrą sutartį. Pagal ją bendrovė įsipareigoja skirti du žmones, kurie nuolat turės prižiūrėti kapines. Vienas jų bus atsakingas už laidojimą Užupių kapinėse, kitas – už laidojimą Klevų g. ir Savanorių g. kapinėse.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: