Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kriminalai

Avariją patyrė į Švediją skubėjęs vilkikas su priekaba

Vilkikas gabeno plienines statybines konstrukcijas, kurių bendra masė siekia apie 16 tonų.

Alius Mikelionis

Kovo 24 dieną apie 16 valandą Naujojoje gatvėje, netoli geležinkelio viaduko, išvažiuodamas iš žiedinės sankryžos apvirto sunkvežimis „Renault“. Krovinį vairuotojas pasikrovė Alytaus bendrovėje „Montuotojas“ ir turėjo nuvežti į Klaipėdą, o iš ten krovinys keltu turėjo būti plukdomas į Švediją.
„Montuotojo“ darbuotojas sakė, kad įmonė metalo konstrukcijas pakrovė laikydamasi visų reikalavimų į Kauno bendrovės „Baltic Transline“ sunkvežimį, tačiau, kaip įtariama, vairuotojas blogai pritvirtino krovinį, kuris žiedinėje Naujosios gatvės sankryžoje pakrypo ir virsdamas ant šono apvertė ir vilkiką. Bendrovės, gaminančios metalo konstrukcijas, atstovo teigimu, krovinį skubėta pristatyti užsakovui, bet dabar teks susigrąžinti ir patikrinti, ar avarijos metu nebuvo apgadintas.
Bendrovės „Montuotojas“ gamybos vadovo Tado Ažuko komentaras:
„Vilkikas gabeno plienines statybines konstrukcijas, kurių bendra masė siekia apie 16 tonų. Alytaus gamykloje krovinys į sunkvežimį buvo pakrautas laikantis visų transporto pakrovimo rekomendacijų. Krovinį gabeno specialiai tam pasamdytos bendrovės „Baltic Transline“ vilkikas. Šiuo metu aiškinamės šio incidento aplinkybes, kurio metu, laimei, niekas nenukentėjo. Panašu, jog vilkiko vairuotojas galimai neįvertino žiedinės sankryžos posūkio kampo. Paslaugų kokybė ir saugumas yra neatskiriama mūsų veiklos dalis, tad ir visiems savo verslo partneriams keliame atitinkamus standartus. Išsiaiškinę ir įvertinę visas šio incidento priežastis bei aplinkybes, priimsime atitinkamus sprendimus, kad ateityje panašių įvykių būtų išvengta.“
Avarijos vietoje dirbo gausios policijos ir ugniagesių pajėgos, mat iš sunkvežimio išsiliejo nedidelis kiekis dyzelinio kuro. Vėliau atvykę du kranai pakėlė metalo konstrukcijas ir vilkiką su priekaba pastatė ant ratų.

%d bloggers like this: