Dainavos žodis

Dalis Alytaus daugiabučių paskelbti nerūkymo zonomis

Tie, kas prieštarauja rūkymui balkonuose, gali kreiptis į Alytaus miesto savivaldybę. „Prašymą galima pateikti Alytaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje. Tuomet jį pasirašo administracijos direktorė ir perduoda daugiabučio bendrijos pirmininkui.

Alius Mikelionis

Sausio pirmą dieną įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, terasose ir lodžijose, jei tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Alytaus mieste yra per 600 daugiabučių, kol kas alytiškiai tolerantiški rūkantiems, mat vos trylika namų bendrijų prieštarauja rūkaliams. Bet situacija gali pasikeisti atšilus orams.
Tvarką prižiūrintis Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius pastebi, kad pradžioje prašymų būta daugiau, bet balandžio mėnesį nei vienas gyventojas nepareiškė noro, kad jo daugiabutis būtų laikomas nerūkymo zona. Tiesa, prašymų gali padaugėti atšilus orams, kai gyventojai prieš miegą vėdina butą, o rūkalių dūmai patenka į jų kambarius. Tie, kas prieštarauja rūkymui balkonuose, gali kreiptis į Alytaus miesto savivaldybę. 
„Prašymą galima pateikti Alytaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje. Tuomet jį pasirašo administracijos direktorė ir perduoda daugiabučio bendrijos pirmininkui, kuris turi pasirūpinti, kad gyventojai būtų įspėti apie nerūkymo zoną. Tą gali padaryti ir namą prižiūrinti įmonė. Kad tai rūkymui prieštaraujantis daugiabutis, gyventojai gali būti įspėjami elektroniniu paštu arba SMS žinutėmis. Namo viduje ir išorėje pakabinami įspėjamieji ženklai“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas.
Daugiabučiuose namuose gyvenantys alytiškiai išsako skirtingas nuomones dėl draudimo rūkyti balkonuose. Tie, kurie nerūko, sveikina tokį žingsnį, tačiau rūkaliams tokia tvarka nėra prie širdies. Esą rūkant bute pravėrus langą dūmai vis tiek galėtų pasiekti kaimynus, tik jau bausti nebūtų ką. Policija ragina pačius gyventojus fiksuoti pažeidimus ir įrodymus siųsti policijai. Nuotraukoje turi būti matomas pažeidėjas, data ir vieta. Bausti gali ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, bet per beveik keturis šių metų mėnesius nei vienas gyventojas nei baustas, nei įspėtas. 
Už rūkymą balkonuose, jei yra išreikštas gyventojų noras, kad būtų nerūkoma, numatyta administracinė bauda iki 60 eurų. Už pakartotinį nusižengimą bauda gali padvigubėti.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: