Bulves puola kolorado vabalai – ką daryti?

Simniškė mokytoja Regina Dranginienė jau 34 metus augina daržoves, tarp jų šiemet – ir trijų skirtingų veislių bulves.

Danielius Jakubavičius

Po Lietuvą užplūdusios alinančio karščio bangos ir Joninių škvalo bulves užpuolė kolorado vabalų armija. Sodininkai ir daržininkai skundžiasi, kad kenkėjai labai „ėda“ bulves. Todėl sėdint sudėjus rankas, panašu, jog cepelinus ir vėdarus teks pamiršti.
Simniškė mokytoja Regina Dranginienė jau 34 metus augina daržoves, tarp jų šiemet – ir trijų skirtingų veislių bulves. Bulvinius patiekalus mėgstanti moteris pasakoja, kad kolorado vabalų šiais metais padaugėjo po karščių ir lietaus. Tad apsiginklavusi purkštuvu su cheminiais preparatais, Regina nuo kenkėjų gelbėjo bulves.
„Reikia kovoti, neprarasti budrumo“, – pumpuodama purkštuvą sakė moteris.
Ilgametė daržininkė tvirtina, kad yra keletas būdų, kaip įveikti kolorado vabalus.
„Jeigu vabalų mažai, galima juos surinkti į kibirą su druska ir mechaniškai sunaikinti, t. y. sutrinti vabalus ir jų kiaušinėlius, arba ryte, kuomet bulvių lapai dar drėgni, pabarstyti pelenais“, – patarimus dalijo Regina. Tačiau jeigu kenkėjų daug – liaudiški metodai nepadės. Teks griebtis cheminių preparatų. Kaip šiemet ir padarė R. Dranginienė.
„Jeigu vabalų nenaikinsi, jie nugrauš bulvių lapus, liks augalo stiebas, tuomet bulvė neaugs, nesubrandins šakniavaisių“, – aiškino simniškė.
Be bulvių, Regina augina morkas, svogūnus, paprikas, kopūstus, burokėlius ir kitas tradicines lietuvių daržoves. Praėjusiais metais iš smalsumo moteris pasisodino vieną arbūzo daigą, jam užaugus ir davus vaisių, šiais metais jų simniškės darže puikuojasi daugiau. „Žemė sunki, daug darbo turiu įdėti. Bet šis darbas mielas širdžiai ir atgaiva sielai“, – sako mokytoja.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: