Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Kultūra

Petrinės Makniūnuose su žinomais veidais ir humoro doze

Danielius Jakubavičius

Papuošta skambiomis vietos atlikėjų ir Lietuvos populiariosios grupės „Du Donatai“ dainomis, su varduvininkais Petrais nuaidėjo tradicinė Petrinių šventė Makniūnuose. Tai pirmasis didelis renginys šiame kaime po ilgo karantino Lietuvoje.
Šventė subūrė gausų būrį vietos ir aplinkinių kaimų, Alytaus miesto gyventojų. Renginys vyko Makniūnuose, prie seniūnijos ir kultūros namų renovuojamo pastato, tad žmones nuo karščio gelbėjo medžių paunksmė.
Ant scenos pagerbti varduvininkai – Petrai ir jaunasis Poviliukas, kuriuos Makniūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalė Baranauskienė apvilko marškinėliais su užrašu „Petras“. „Nešiodami  šį vardą, padedate išlaikyti mūsų bendruomenės autentiškumą, nepamiršti senųjų tradicijų“, – kalbėjo D. Baranauskienė. Ypatingus sveikinimo žodžius ji skyrė savo vyrui Petrui.
Varduvininkus – Petrus ir Povilus – pasveikino ir Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, kurio antras vardas taip pat Petras. Linkėdamas varduvininkams sveikatos, energijos, stiprybės, meras kvietė tęsti tradicijas ir naujagimiams pasirinkti Petro vardą. Kuo geriausios kloties Petrams linkėjo Raitininkų seniūnas Arūnas Laukaitis.
Renginio vedantysis – keliautojas, virtuvės šefas, Raitininkų seniūnijos gyventojas Vytaras Radzevičius nestokojo geros nuotaikos ir šmaikštumo. Vytaras įtikino, kad moka suktis ne tik prie puodų, bet ir ant scenos žodžio kišenėje neieško. Gerų emocijų netrūko mažiesiems. Jie mielai pozavo nuotraukai su šventės personažu Panda.
Skambias melodijas ir dainas dovanojo vietos muzikantai: Dainius Juozapavičius ir Ilona Zapolskienė, Nemunaičio vokalinis ansamblis „Smiltė“.
Pramoginė šventės kulminacija – populiariosios Lietuvos grupės „Du Donatai“ koncertas. Atlikėjai nuoširdžiai ir šiltai bendravo su publika, kuri juos apdovanojo plojimais ir prašymais pakartoti muzikinius kūrinius. Netikėtai grupės „Du Donatai“ narys Donatas Čižauskas paėmė D. Juozapavičiaus akordeoną ir pakartojo vieną iš savo dainų, prisimindamas vestuvių muzikanto duoną, kurią kažkada krimto.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: