Putinuose formuojasi sąvartynas

Alius Mikelionis

Ūdrijos gatvėje pusę amžiaus stovėję metaliniai garažai išmontuoti Alytaus miesto savivaldybės nurodymu. Kad turės išmontuoti garažus, jų savininkai buvo informuoti 2019 metais. Pusantro hektaro plote iš viso buvo apie 200 laikinų statinių. Nors 260 tonų atliekų išvežta, bet buvusioje garažų teritorijoje dar likę tonos šiukšlių.


Kaimynystėje gyvenantis ponas Algis sako, kad dalis vairuotojų garaže buvusių atliekų nesivargino išvežti į Takniškių sąvartyną, o išvertė į garažų duobes ir užvertė smėliu. Esą, buvo bandančių neteršti aplinkos, bet žmonės susidūrė su brangiai kainuojančia atliekų vežėjų paslauga.
Buvusių garažų teritorija dar nesutvarkyta. Čia ir stambiagabaritės, ir kitos atliekos – jų tonos. „Atvežama ir naujų šiukšlių“, – sako ponas Algis, rodydamas į padangas. Nusprendusių atsikratyti šiukšlėmis negąsdina nei administracinė bauda, kuri siekia nuo 30 iki 140 eurų, už pakartotinį teršimą iki 600 eurų, nei sumontuotos vaizdo kameros. Alytiškis baiminasi, kad jau greitai gyvens naujai susiformavusiame sąvartyne.
Išmontavus garažus, liko ne tik didelis kiekis atliekų. Vyras neatmeta, kad per daugybę metų, kol stovėjo garažai, galėjo būti užterštas gruntas. Nors kieme keli šuliniai, alytiškis negeria vandens iš jų, bijo net praustis. Esą, palijus kieme pastebimos naftos produktų dėmės.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Rasmutė Paužienė teigia, jog grunto tyrimai atlikti nebuvo, tačiau kartą kviesti ugniagesiai, kai buvo pastebėtos naftos dėmės vandenyje. Ugniagesiai jas surinko. Spėjama, kad teršalai galėjo būti įmesti į vandenį.
Miestas nuo laikinųjų garažų, stovėjusių pusę amžiaus, pradėjo vaduotis prieš keletą metų, kai imta tvarkyti teritoriją Klevų gatvėje. Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus teigimu, 2022 metais buvusioje garažų teritorijoje Putinuose bus pradėti formuoti žemės sklypai.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: