Dainavos žodis

Baltijos kelyje Alytaus kraštą primins paminklas

Alytaus krašto žmonės prasmingai paminėjo Baltijos kelio 32-ąsias metines – 47-ajame Vilniaus–Ukmergės autostrados kilometre pastatė paminklą, kuris įamžino jiems brangią vietą – 1989 m. rugpjūčio 23 d. būtent čia mūsų žmonės stovėjo gyvoje grandinėje, jungusioje trijų Sovietų sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Kartu buvo pareikštas protestas dėl slaptųjų Molotovo-Ribentropo protokolų ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo.
Paminklo atidengimo vakare dalyvavo ir gausus būrys Alytaus rajono gyventojų, jie buvo pasipuošę tautine atributika, kėlė Lietuvos trispalvę ir Alytaus rajono savivaldybės vėliavą. Su seniūnijų, bendruomenių delegacija šventėje buvo ir meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, mero patarėja Dalia Paulauskaitė.
Pasveikinti Alytaus rajono ir miesto žmonių, sugrįžusių į Baltijos kelią, atvyko prof. Vytautas Landsbergis, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė (šios savivaldybės teritorijoje pastatytas atminimo paminklas), Seimo nariai.
Simboliškai atidengti Baltijos kelio paminklą buvo pakviestas Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Povilas Labukas. Paminklinį akmenį pašventino Alytaus dekanato dekanas Arūnas Užupis.
„Baltijos kelio dvasia – laisvės ir vienybės dvasia, kurios mums taip reikia šiandien.
Vienybės, kuri pasiekiama nepaisant skirtingų pažiūrų ir įsivaizdavimų, kaip turėtų atrodyti vienas ar kitas valdžios sprendimas. Reikia pasiryžimo siekti mums visiems bendro tikslo – Lietuvos gerovės. Ne supaprastintai suvokiamos laisvės dėl visko ginčytis, visais nepasitikėti ir viskuo abejoti. Juk tikroji laisvė – tai nepaisant savo turimų baimių išklausyti ir išgirsti šalia esantį, ginti ne tik savo, bet ir kito interesus. Ir dažniau savęs paklausti – o ką aš pats padariau dėl kitų žmonių, dėl mūsų visų Lietuvos“, – sveikindamas susirinkusius Baltijos kelyje žmones, kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės vadovas A. Vrubliauskas.
Paminklo Baltijos kelyje stovėjusiems Alytaus krašto žmonėms viršuje iškaltas Sąjūdžio ženklas, kiek žemiau – Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybių herbai, taip pat vertikalus užrašas BALTIJOS KELIAS. Apačioje žodžiai: ŠIOJE VIETOJE 1989 M. RUGPJŪČIO 23 D. BALTIJOS KELYJE STOVĖJO ALYTAUS KRAŠTO ŽMONĖS. Projekto autorius – skulptorius Mindaugas Junčys.
Alytaus krašto vietos Baltijos kelyje įamžinimą inicijavo 2020 m. vasarą susikūrusi iniciatyvinė grupė: Rimantas Liegus – Lietuvos Sąjūdžio Alytaus miesto skyriaus tarybos pirmininkas, Stasė Tamašauskienė – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Alytaus filialo tarybos pirmininkė, Romualdas Požėra – LPKTS Alytaus filialo tarybos pirmininko pavaduotojas.
Paminklo pastatymo ir jo aplinkos sutvarkymo išlaidos – 26100 eurų. Du trečdalius lėšų 2022 m. skirs Alytaus miesto savivaldybė ir Alytaus rajono savivaldybė, proporcingai pagal šių savivaldybių 2021 m. biudžetų dydį. Fiziniai ir juridiniai asmenys paaukojo 500 eurų. Už šias lėšas įrengtas 7 m aukščio vėliavos stiebas ir iškelta Lietuvos valstybės vėliava.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: