Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Sveikata

PROBLEMOS IR ESTETIKA

Žmonija turi problemą, kuri sprendžiama labai pasyviai. Tai kūno nepriežiūra, sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo ignoravimas, kuri atveda iki didelių nutukimo laipsnių. Antsvoris – tai liguistas kūno masės padidėjimas dėl gausaus riebalų susikaupimo jo audiniuose. Nutunkama – kai su maistu gaunama daugiau kalorijų, negu jų išeikvojama energijai. Tuomet maisto medžiagų perteklius virsta riebalais. Nutukimo yra trys laipsniai: pirmo laipsnio nutukimas yra nedidelis, antro laipsnio nutukimas yra vidutinis ir trečio laipsnio nutukimas yra sunkus. Nutukimas dažnai atsiranda dėl netinkamos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo. Rečiau nutunkama dėl endokrininės  sistemos sutrikimų arba dėl paveldimo polinkio į nutukimą. Nutukimas yra daugelio ligų rizikos faktorius. Padidėja rizika susirgti cukriniu diabetu, vėžiu.
Liposakcija arba riebalų nusiurbimas, yra viena populiariausių operacijų pasaulyje. Svarbu suprasti, kad riebalų nusiurbimo operacija atliekama ne svoriui mažinti, o padailinti kūno linijas. Daugeliui riebalai kaupiasi probleminėse vietose: ant juosmens, šlaunų, sėdmenų, žastų, skruostų, pasmakrės. Tokiais atvejais Liposakcija padeda atsikratyti riebalų sankaupų. Riebalų nusiurbimo operacija dažniausiai atliekama taikant  bendrinę nejautrą, išskyrus mažų plotų liposakciją, kuriai pakanka vietinės nejautros. Riebalų nusiurbimui naudojami  specialūs įvairių formų ir dydžių  nerūdijančio plieno vamzdeliai. Po operacijos matomos kraujosruvos, kurios išnyksta per porą savaičių. Po operacijos reikia šešias savaites nešioti kompresinę aprangą, kuri padeda greičiau susitraukti odai. Riebalų nusiurbimo kaina yra apie 2500–3000€, tačiau nurodoma individualiai pagal reikalingą nusiurbti plotą.
Nosis labiausiai matoma mūsų veido dalis. Nuo jos stipriai priklauso bendri veido bruožai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu bendrą veido vaizdą.  Nosies korekcija gali ne tik pagerinti estetinę išvaizdą, bet ir pašalinti įvairius kvėpavimo sutrikimus. Apskritai kvėpavimo sunkumų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: įgimtų defektų, patirtų nosies kaulų lūžių ar dėl natūralių senėjimo procesų.
Operacija trunka 2–4 valandas. Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą. Operacijos pjūviai priklauso nuo to, kokį procedūros metodą, kaip tinkamiausią, parinks chirurgas. Tai gali būti vidinė nosies plastika – pjūviai atliekami nosies ertmėje. Išorinė nosies plastika – pjūviai atliekami po nosimi, ties šnervės skiriama pertvara.       
Svarbu žinoti, kad po operacijos bus matomas patinimas, pora savaičių gali tekėti išskyros, keturias savaites gali jaustis pasunkėjęs kvėpavimas, pirmą naktį po operacijos reikia praleisti klinikoje,  nes tik ten galima išvengti nenumatytų komplikacijų. Nosies gijimas trunka 3–4 mėnesius. Sveikimo trukmė kiekvienam pacientui gali būti skirtinga. Gali kurį laiką reikėti skausmą malšinančių vaistų. Gleivinėje siūlai ištirpsta per du mėnesius, o paviršiuje išimami po 7 dienų.

%d bloggers like this: