Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Verslas

Makniūnų „bagažinių“ turgelyje – ir policija, ir kariuomenė, tik bulbų nebuvo pirkti

Prekiauti panoro 35 prekybininkai, daugiau nei prieš tai buvusiuose turguose.

Spalio 10 dieną Makniūnų kaime, Alytaus rajone, šurmuliavo trečiasis sendaikčių – „bagažinių“ turgelis. Kadangi oras buvo puikus, tad pirkėjai pirko su nuotaika ir dosniau atvėrė pinigines.  „Visą pensiją išleidęs, nupirksiu visą turgų“, – atviravo turgelio pirkėjas.  

Turgelio iniciatorius ir organizatorius Juozas Adomaitis džiaugiasi, kad Makniūnuose „bagažinių“ turgelis prigijo.

Prekiauti panoro 35 prekybininkai, daugiau nei prieš tai buvusiuose turguose. O šiame turgelyje galima buvo pasijausti kaip muziejuje – ant prekystalių buvo surikiuoti pjautuvai, žarijų lygintuvai, senovinės siuvimo mašinos, žibalinės lempos, kariškos kepurės. Taip pat prekiauta knygomis, žaislais, drabužiais. Išradingesniems pirkėjams siūlė sukti laimės ratą ir gauti nuolaidų, dovanų. Neretai daiktus atiduodavo arba parduodavo už simbolinę kainą.

Seną Volgą turintis Juozas Jegelevičius čia rado ir vos už 5 eurus įsigijo kadaise ant mašinų kapotų puoštus jaunavedžių žiedus.

Štai seną „Volgą“ turintis Juozas Jegelevičius čia rado ir vos už 5 eurus įsigijo kadaise ant mašinų kapotų puoštus jaunavedžių žiedus. Sako, kad iškart puls jų blizginti ir tikrai jais bus papuošta dar ne viena sutuoktinių poros kelionė.
„Atvažiavome apsidairyti, bet labai reikia kaimiškų bulbų. Deja, jų turguje niekas neturi parduoti“, – apgailestavo pirkėja, kuriai bulvių teks važiuoti pirkti į Lazdijus, nes gardžiausia „Lazdijų bulvė“.
Turgelio iniciatorius ir organizatorius Juozas Adomaitis džiaugiasi, kad Makniūnuose „bagažinių“ turgelis prigijo. Lapkričio 14 d. planuojamas ketvirtasis turgus. Pasak Juozo, turgelis atlieka labai svarbią misiją – skatina antrinį daiktų panaudojimą.

Šiame turgelyje galima buvo pasijausti kaip muziejuje – ant prekystalių buvo surikiuoti pjautuvai, žarijų lygintuvai, senovinės siuvimo mašinos, žibalinės lempos, kariškos kepurės.

Šį kartą į turgų atvyko ir Lietuvos kariuomenės atstovai. Kol kas jie nieko nepardavinėjo, o susidomėjusiems papasakojo apie Lietuvos kariuomenę. Policijos pareigūnai žmonėms dalino atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes.
Makniūnų bendruomenė išvirė gardžią moliūgų sriubą, kuria vaišino ir pirkėjus, ir pardavėjus.

Danielius Jakubavičius

%d bloggers like this: