Alytaus hospisas jau laukia lankytojų

Alytaus hospiso atidarymo akimirka. (Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotr.)

Rita Krušinskaitė

Alytus taps pirmuoju miestu, kuriame VšĮ „Lietuvos hospisas“ atidarė savo filialą – dienos stacionarą, kuriame profesionalią pagalbą, paguodą ir atjautą ras ir sunkūs ligoniai, ir jų artimieji.
Dešimt metų prireikė, kol grupelės entuziastų idėja turėti mieste hospisą tapo realybe. Hospise veikiančiame dienos centre nepagydomomis ligomis sergantiems gyventojams ir jų artimiesiems nemokamai bus teikiamos kompleksinės paliatyviosios pagalbos paslaugos – medicininės, socialinės, psichologinės ir dvasinės. Tikimasi, kad ateityje Dzūkijos sostinėje pradės veikti ir stacionarus hospisas, siūlantis dar daugiau paslaugų. Kol kas stacionarūs hospisai veikia Vilniuje ir Klaipėdoje.
Hospiso atidarymo iškilmės prasidėjo Šv. Kazimiero bažnyčioje vykusiomis šv. Mišiomis, kurių metu buvo pašventintas Alytaus miesto savivaldybės seniūnaičių iniciatyva hospisui padovanotas Dievo Gailestingumo Motinos atvaizdas.
Po šv. Mišių susirinkusieji įsijungė į tradicinę bendruomeninę akciją –  Vidurnakčio eitynes, skirtas prisiminti Amžinybėn iškeliavusius artimuosius. Nešini uždegtomis žvakelėmis, vilties ir prisikėlimo simboliais, žmonės pasuko į hospisą ir jo prieigose padėjo žvakeles su vokeliais.
Miestelėnams svarbią šventę savo apsilankymu pagerbęs Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. palaimino visus susirinkusiuosius.
Hospiso įkūrėjas Eimantas Balaika padėkojo visiems, savo gerumu ir lėšomis prisidėjusiems prie jo kūrimo.
„Sakoma, kad kai daliniesi džiaugsmu su kažkuo kitu, tas džiaugsmas padvigubėja, o kai daliniesi vargo našta, ji palengvėja. Tad labai noriu tikėti, kad šiose patalpose žmonės jausis kaip namuose, ras ramybę ir svarbiausia – nebus vieni ir vieniši“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.
Renginį vainikavo įspūdingomis spalvomis tamsų lapkričio dangų išraižęs Alytaus kolegijos lazerių šou.
Norintys gauti Alytaus hospise dirbančių specialistų paslaugas alytiškiai ar jų artimieji pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją ir gauti siuntimą.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: