Alytaus miesto ir Kalėdų eglės papuošimui išlaidaujama nebus

Praėjusių metų Alytaus miesto Kalėdų eglė. (Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotr.)

Rita Krušinskaitė

Pasklidus žiniai, kad šiemet neva labai dosniai iš savivaldybės biudžeto bus atseikėta šventiniam Kalėdų eglės puošimui, įsiplieskė aistros ir diskusijos tiek socialiniuose tinkluose, tiek kitose viešosiose erdvėse. Alytaus miesto savivaldybės administracija miestelėnų nuogąstavimus dėl pinigų švaistymo suskubo paneigti.
„Išlaidaujama nebus, diskusijas sukėlė neteisingas puošybos išlaidų interpretavimas“, – patikino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.
Anot jos, šiemet kalėdinis papuošimas Alytaus miesto savivaldybės biudžetui atsieis beveik 26 tūkstančius eurų (mažiausia suma per paskutinius trejus metus). Tiek kainuos naujos eglutės aplinkos dekoracijos, dalis naujų žaisliukų, eglutės papuošimo ir nupuošimo darbai bei reikalingos technikos nuoma, girliandų medžiuose ir dekoracijų ant apšvietimo stulpų patikrinimas bei prijungimas, Senamiesčio skvero papuošimas. 
„Eglutės karkasas, didelė dalis jos žaisliukų ir girliandos šiais metais nieko nekainuos, kadangi savivaldybė šiuos daiktus įsigijo dar 2020 metų Kalėdoms. Nieko nekainuos ir girliandos ant medžių bei dekoracijos ant apšvietimo stulpų, apie 700–800 eurų sumokėsime tik už jų patikrinimą, prijungimą ir atjungimą, kadangi ir girliandas, ir dekoracijas savivaldybė taip pat įsigijo jau ankstesniais metais. Šiemet, kaip ir pernai, girliandomis bus papuošta apie 120 medžių ne tik Rotušės aikštėje, bet ir visa S. Dariaus ir S. Girėno gatvė. Be to, šiais metais turimomis dekoracijomis bus puošiamas ir Senamiesčio skveras“, – aiškino P. Raškauskienė.
Tačiau viso miesto šventinio papuošimo vertė tikrai sudarys apie 75 tūkst. eurų sumą, dėl kurios ir kilo pasipiktinimo ir diskusijų banga. Esmė ta, kad tokia pinigų suma miesto puošimui susidarė per kelerius metus.
„Praėjusiais metais visas papuošimas kainavo 36 tūkstančius, 2019 metais – 47 tūkstančius eurų“, – tikslius skaičius įvardijo P. Raškauskienė. Tuo tarpu 2021 metų šventinio puošimo biudžetas sudaro kiek mažiau nei 26 tūkst. eurų.
Šventiniu miesto papuošimu šiemet rūpinsis UAB „2MP“ ir UAB „Alstapa“, o Senamiesčio skverą puoš UAB „Stebulė“. Tikimasi, kad prie miesto šventinio papuošimo prisidės Alytuje veikiančios įmonės ir įstaigos, nes yra pakankamai erdvių, kuriose šventinis puošimas padėtų sukurti kalėdinę nuotaiką.
Rotušės aikštėje taip pat bus papuošta ir įveiklinta erdvė aplink kalėdinę eglę, atsiras fotografavimosi erdvė, tad panorėjusieji įsiamžinti prie šventinės eglės galės tą padaryti spindinčių lempučių ir girliandų fone.
Šių metų Dzūkijos sostinės šventinės eglutės įžiebimo ceremonija ypatinga – ateinančiais metais Alytus taps Lietuvos kultūros sostine. Šį titulą Alytui gruodžio 3 dieną perduos šių metų Lietuvos kultūros sostinė – Neringos savivaldybė.
Ar šiemet, kaip ir praėjusiais metais, Kalėdų eglės įžiebimas vyks virtualiu būdu, dar neaišku. „Ruošiamės realiam įžiebimui, tačiau kaip bus, priklausys nuo COVID-19 pandemijos situacijos. Tačiau nepriklausomai nuo Kalėdų eglės įžiebimo būdo, gruodžio 3-ąją alytiškių lauks staigmenos ir šventinė programa“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Vilma Liaukuvienė.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: