Buvęs policijos pareigūnas Artūras Virbickas atrakina beveik visas spynas

Alytiškis Artūras Virbickas įvairių spynų atrakinimo meistras.

Alytiškis Artūras Virbickas įvairių spynų atrakinimo meistras. Ko gero nėra spynos, kuri jam nepaklustų. Vyras savo amato fanatikas (gerąja prasme), tad pamatęs naują spyną, ją būtinai nusipirks ir „išgvildens“, net jeigu tam prireiks visos nakties. Pasak Artūro, atrakinti automobilio, buto spyną – nesudėtinga, kiek daugiau darbo su seifų užraktais.

Į Alytų iš Vilniaus
A. Virbickas gimė 1964 m. netoli Vilniaus. Penkerių metų su tėvais persikraustė gyventi į Alytų. Artūras prisimena, kad tuomet Alytaus miestas buvo statomas, Vidzgirio mikrorajono vietoje žaliavo pieva, kilo namai. Reikėjo žmonių statyboms, tad Artūro tėvai buvo pakviesti į Alytų.  Jo tėvas Alytuje gavo spec. komendantūros viršininko pareigas, kurios reiškė, kad jis koordinuos kalinių, dirbančių statybose, veiklą. Mama – pradinių klasių mokytoja. A. Virbickas pasakoja, kad Alytų statė „visokio plauko žmonės“, tarp jų ir kaliniai, nuteisti už smulkius nusikaltimus, pvz., vagystes.

Tėvo pėdomis
A. Virbickas po vidurinės mokyklos tarnavo armijoje, daug sportavo. „Buvau pasinešęs į sportą. Pradžioje sportavau lengvąją, vėliau – sunkiąją atletiką, dar vėliau – jėgos trikovę. Atėjo laikas ir supratau, kad sportu gyvas nebūsiu,“ – kalbėjo pašnekovas, bet jaunystėje pamėgto sporto jis neapleido iki šiol. Artūras dalyvauja jėgos trikovės profesionalų varžybose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio čempionatuose.  
Po tarnybos armijoje 1985 m. vyras įstojo į Minsko vidaus reikalų ministerijos aukštosios mokyklos Vilniaus fakultetą. „Pasukau tėtės pėdomis. Jis buvo vidaus reikalų darbuotojas“, – pasakojo Artūras. Kelias nebuvo lengvas. Vyras dirbo organizuoto nusikalstamumo skyriuje Alytuje.  Keičiantis santvarkoms, teko susidurti ir su korupcija, neteisybe.  A. Virbickas prisimena, kad beveik visi skyriaus darbuotojai dėl to išėjo iš darbo arba perėjo į kitus padalinius. O jis pasuko į verslą.

Jam paklūsta beveik visos spynos
Buto, automobilio, seifo spynų atrakinimas į vyro gyvenimą atėjo atsitiktinai. Prieš 8 metus vyras Druskininkuose  pagelbėjo vienai baltarusei, kuri niekaip negalėjo atrakinti savo kiosko. „Pagalvojau, kad tai  yra verslo niša, kurią galiu užpildyti. Be to, jaučiau, kad man šis darbas patinka“, – kalbėjo Artūras.
Vyrui kirbėjo mintis, kad reikia susirasti Lietuvoje geriausią šios srities specialistą, kuris jį pamokytų amato subtilybių. Pasak Artūro, reikia turėti ir talentą bei domėtis ir tobulėti. „Susiradau specialistą, įkalbėjau, kad mane mokytų, ir dvi savaites uoliai mokiausi. Dalį įrangos pirkau, kitą pats pasidariau, nes ne viską parduotuvėje galima nusipirkti. Spynų visrakčius pats pasigaminau“, – kalbėjo meistras. Patirties jis semiasi ir iš interneto, ir iš praktikos. Vyras perka spynas, ardo ir iki pusiaunakčio mąsto, kaip būtų galima atrakinti. Spynų atrakinimo meistras savo darbo nevadina specialybe, jam tai – hobis.
Vyras pas klientus vyksta bet kuriuo paros metu, kad tik jiems pagelbėtų. Dirba visoje Pietų Lietuvoje. Artūras sako, kad geriausia reklama – rekomendacijos.  Pokalbio dieną A. Virbickas užsiminė, kad 23 val.  vyks pas klientą, nes žmogus pametė buto raktus, o darbą baigia valandą prieš vidurnaktį.
Artūro telefoną turi ir daugelis policijos pareigūnų, kuriems prireikus jo paslaugų, skambina bet kuriuo paros metu. Pašnekovas pasakoja, kad jo darbe pasitaiko ir liūdnų situacijų, kuomet už darbą ir pinigų neima, arba netikėtų aplinkybių, kada atrakina duris – o prie jų susmukusi negyva senutė.
Pašnekovas gali atrakinti ir seifus, bet pripažįsta, kad ne visus, kai kurie labai apsaugoti slapukais, spąstais, neįgręžiami. Lengviausia atrakinti elektroninį, sunkiausia mechaninį seifą. „Nesudėtinga atrakinti automobilį. Šiandien atrakinau vieną automobilį. Istorija tokia, kad jame buvo paliktas šuniukas, kuris, bėgiodamas netyčia užlipęs ant raktų pulto, jį užrakino“, – kalbėjo pašnekovas.

Pasitikėjimo riba
„Kol kas tokių atvejų, kad mane kvietęs žmogus norėtų atrakinti ne savo butą ar automobilį, – nepasitaikė. Kadangi dirbau policijoje, turiu psichologijos žinių, stebiu žmogų, jo elgesį, kūno kalbą. Jeigu man kelia įtarimą – paprašau asmens dokumento“, – sakė spynų atrakinimo specialistas, per dieną sulaukiantis ir iki 7 skambučių su pagalbos prašymu.
Kiek kainuoja atrakinti spyną? Artūras sako, kad kaina priklauso nuo spynos sudėtingumo. „Kartais atrakinti spyną užtrunku ir dvi minutes, o kartais ir daug daug ilgiau. Be to, ir begręžiant brangūs grąžtai lūžta“, – sako A. Virbickas.

3 vaikaičiai
Vyras džiaugiasi dviem savo suaugusiais vaikais, kurie laimingai sukūrė šeimas. Dukra gyvena Alytuje, sūnus – Anglijoje. Turi 3 vaikaičius. Jeigu kažkuris susidomės senelio amatu, Artūras perduos jo subtilybes. 
Na, o atsitikus durų avarinei situacijai, galite bet kada skambinti nepakeičiamam meistrui Artūrui tel. 8 698 09590.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: