Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Švietimas

Naujiena Alytuje: Dainavos progimnazijoje duris atvėrė sensorinis kambarys

Rita Krušinskaitė

Po rudens atostogų į klases sugrįžę Dainavos progimnazijos specialiųjų ugdymo poreikių mokiniai galės apsilankyti sensoriniame kabinete. Jame sumontuota įranga vaikams padės nusiraminti, stabilizuoti dvasinę, emocinę ir fizinę būsenas.


Anot progimnazijos direktorės Editos Matulevičienės, sensorinis kambarys atsirado atsižvelgus į pasaulio ir Lietuvos patirtį, buvo aplankyta Druskininkų „Saulės“ gimnazija, kurioje jau prieš porą metų įrengtas sensorinis kambarys.
„Progimnazijoje turime daugiau nei 30 vaikų, kurie turi specialiųjų ugdymo poreikių, ieškojome, kaip pagelbėti mokytojams jų darbe ir kaip galėtume padėti vaikams, kad jie galėtų mokytis“, – sakė E. Matulevičienė.
Prieš metus kilusią idėją progimnazijai įgyvendinti padėjo VšĮ „Penki pojūčiai“. „Psichoemocinės higienos būtinybė reikalinga mums  visiems, nepriklausomai nuo to, turime problemų ar jų neturime, gerai ar blogai miegame naktį, ar esame fantastiškai įsibėgėjęs mercedesas ar prasta volga. Tokios erdvės, kaip sensorinis kambarys, padeda grįžti į save, tad naudokime sensorines erdves visiems. Manau, jos turėtų atsirasti visose viešose vietose, kur yra žmonių srautai, kur žmonės patiria kad ir momentinius sunkumus“, –  apie sensorinio kambario privalumus kalbėjo VšĮ „Penki pojūčiai“ direktorė Gabrielė Tervidytė-Arandi.
Sensorinis kambarys įrengtas pirmame aukšte, prie šoninio įėjimo, pritaikytas ir negalią turintiems žmonėms. „Tai tamsus kambarys, kuriame galima patogiai atsisėsti, o panorėjus ir atsigulti ant šildomų grindų, plačiaformačiu projektoriumi sukuriama trimatė erdvė, kurią ir atitinkamus garsus pagal specializuotą programą specialistas parinks pagal vaiko poreikius. Taip pat yra sumontuotas fibrodušas, kuriame vanduo pakeistas šviesos srautais, taikomi aromaterapijos elementai. Užsiėmimai pagal poreikį galės vykti ir vienam vaikui, ir grupėms. Vieno seanso trukmė numatyta 15 minučių, tačiau ir ji pagal poreikius gali keistis“, – pasakojo E. Matulevičienė.
Progimnazijos direktorė patikino, kad ateityje sensoriniu kambariu galės naudotis ir kitų miesto ugdymo įstaigų vaikai bei Dainavos progimnazijos darbuotojai, nes ši terapija teigiamai veikia ir vaikus, ir suaugusius.
Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis pasidžiaugė, kad mokykla daro proveržį ir mokiniams reikalingus pokyčius, ir palinkėjo, kad į sensorinį kambarį vaikai kuo rečiau užsuktų, o jame apsilankę nusiramintų ir su šypsena sugrįžtų į namus“. Vicemerė Jurgita Šukevičienė įteikė 300 eurų čekį reikiamoms priemonėms įsigyti.
Dainavos progimnazijos direktorė E. Matulevičienė padėkojo visiems, prisidėjusiems prie taip reikalingos erdvės įrengimo, – progimnazijos bendruomenei ir buvusiems mokiniams: Kęstučiui Daukšiui, Algimantui Čepanoniui, Simui Lubauskui ir Donatui Žmuidzinavičiui.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: