Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu kaltinamo vyriausiojo architekto laukia teismas

Nuo pareigų nušalintas Alytaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas. (alytusplius.lt nuotr.)

Rita Krušinskaitė

Nuo pareigų nušalinto Alytaus miesto savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Matažinsko baudžiamoji byla keliauja į teismą. Alytiškiui pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo.


Į teisėsaugininkų akiratį M. Matažinskas pakliuvo praėjusių metų rudenį, kai Alytaus miesto savivaldybės administracija tų metų rugsėjo pradžioje dėl galimo dokumentų klastojimo kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą, norėdama išsiaiškinti, ar savivaldybės vyriausiasis architektas neišdavė pažymos dėl galimybės naudoti patalpas pagal paskirtį vadovaudamasis galimai suklastota schema.
Alytaus rajone registruota bendrovė „Transta“ buvo kreipusis į savivaldybę prašydama atidalyti patalpas Alytuje, Audėjų gatvėje, kur ketino steigti mineralinių uolienų perdirbimo gamyklą, ir išduoti patalpų atidalijimą liudijančią pažymą. Tačiau patalpų atidalijimo schemą parengęs architektas to nedarė. Tuo tarpu M. Matažinskas, eidamas savivaldybės vyriausiojo architekto pareigas, pažymą dėl galimybės naudoti patalpas pagal paskirtį išdavė vadovaudamasis galimai suklastota schema.
Alytaus apskr. VPK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir dėl melagingos informacijos pateikimo siekiant įgyti dokumentą. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Eviltienė.
Ikiteisminio tyrimo metu Alytaus apskr. VPK Kriminalinės policijos ir Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai atliko kratas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojo bei vyriausiojo architekto darbo kabinete ir namuose. Kratų metu buvo paimti dokumentai bei darbo priemonės, galinčios būti susiję su ikiteisminiu tyrimu, o M. Matažinskui buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas.
Šių metų sausį M. Matažinskui buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dėl dokumentų klastojimo bei skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos ir, vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, kad pareikšti įtarimai nesuderinami su valstybės tarnyba, jis savivaldybės administracijos vadovų buvo nušalintas nuo pareigų iki baudžiamojo proceso pabaigos.

Nušalintas nuo pareigų M. Matažinskas savivaldybės administracijai turėjo grąžinti valstybės tarnautojo pažymėjimą bei pareigoms vykdyti skirtas darbo priemones ir dokumentus. Be to, nušalinimo laikotarpiu jam nebuvo mokamas atlyginimas. Iki įtarimų pareiškimo M. Matažinskas Alytaus miesto savivaldybės vyriausiuoju architektu dirbo daugiau kaip dešimt metų.
Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi M. Matažinskui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų, už dokumentų klastojimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: