Dainavos žodis

Alytaus informacinis portalas

Politika Verslas

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų pritartų savo daugiabučio renovacijai

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. (Nuotrauka iš APVA archyvo)

Daugiabučių renovacijos idėja Lietuvos gyventojams tampa vis priimtinesnė, o esant tinkamoms aplinkybėms, jie patys būtų linkę dalyvauti savo gyvenamojo pastato atnaujinimo procesuose. Tokią informaciją atskleidė rinkos tyrimų bendrovės atliktas kiekybinis visuomenės nuomonės tyrimas.


Lyginant praeitų ir šių metų visuomenės tyrimo rezultatus, paaiškėjo, kad vis daugiau šalies gyventojų teigiamai vertina daugiabučių modernizavimą. „Pernai palankiai šią programą vertino 69 proc., o šįmet – 74 proc. respondentų. Tai rodo, jog programa reikalinga ir turi būti toliau vystomi tiek finansavimo modeliai, tiek ir teikiama metodinė pagalba, siekiant suformuoti tas tinkamas aplinkybes“, – teigia Aplinkos projektų valdymo agentūros pastatų energinio taupumo direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Didėja susirūpinimas klimato kaita
Tyrimas atskleidė, jog pandemijos akivaizdoje žmonės pamatė, kad dideli kataklizmai yra įmanomi, ir todėl ėmė atsakingiau žiūrėti ir į aplinkosaugą. Kas ketvirtas respondentas sakė, kad pandemija privertė juos atsakingiau žiūrėti į klimato atšilimą.
Idėjai, kad renovacijos metu svarbu ne tik apšiltinti būstą, bet ir diegti alternatyvius aplinkai draugiškus sprendimus, tokius kaip saulės baterijos, šilumos siurbliai ir pan., pritarė daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (67 proc.).
„Gyventojų vertybės keičiasi ir šiuo metu žmonėms svarbi ne tik modernizacijos finansinė nauda, bet ir nauda gamtai. Po daugiabučių atnaujinimo energinis pastatų efektyvumas vidutiniškai padidėja daugiau nei 60 proc., tad programos metu įgyvendinami veiksmai yra puikus būdas prisidėti prie klimato kaitos mažinimo“, – pabrėžia V. Vrubliauskas.

Kiek kainuotų renovacija, žino nedaugelis
Savo būstus norintiems renovuoti gyventojams kyla amžinas klausimas – kiek visa tai kainuos. Remiantis tyrimo duomenimis, tarp gyventojų egzistuoja informuotumo spraga apie daugiabučio atnaujinimo kaštus. Net 50 proc. apklaustųjų nežino, kiek jiems kainuotų daugiabučio atnaujinimas. Dar 33 proc. gyventojų sumos nežino, tačiau ją įsivaizduoja iš aplinkinių patirties.
Primename, kad visą naujausią informaciją apie renovaciją galite sužinoti kreipdamiesi į APVA Energinio taupumo departamentą. Atsakymus į kylančius klausimus taip pat nesunkiai rasite internetinėje svetainėje www.betalt.lt.

Šiltas būstas – gyventojų prioritetas
Paklausti, ką savo daugiabučiuose namuose labiausiai norėtų atnaujinti, respondentai dažniausiai minėjo šildymo sistemą (51 proc.), antroje vietoje – namo apšiltinimą (39 proc.), trečioje – vamzdynus (vandentiekį, kanalizaciją) (33 proc.).
Estetinė namo išvaizda daugiabučių gyventojams taip pat svarbi – ją, taip pat daugiabučio fasadus ir balkonus norėtų atnaujinti 31 proc. gyventojų.
APVA primena, kad teikti paraiškas daugiabučio renovacijai pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galima iki šių metų gruodžio 31 d.

LEAVE A RESPONSE

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

%d bloggers like this: