Dainavos žodis

Mokytoja ir logopedė Danutė Jakubavičienė darbo valandų neskaičiuoja, kasdien iš kaimo važinėja į Alytų

Moteris su vyru Gintu užaugino 3 vaikus. Du sūnūs jau savarankiški, dukra – radiologijos studentė.

52 metų aloviškė Danutė Jakubavičienė pradėjo savo verslą. Nors šio užsiėmimo verslu ir nevadina, moteris sako norinti užsiimti prasminga veikla – padeda vaikams, nes tam turinti laiko ir jėgų.
D. Jakubavičienė pagal specialybę pradinių klasių mokytoja. Mažuosius ugdo jau 32 metus. Mokytojos darbą pradėjo Alovės mokykloje, kuri 1990 metais buvo didelė vidurinė mokykla. Mažėjant mokinių, perėjo dirbti į Daugų Vlado Mirono gimnaziją. O pastaruosius kelerius metus ugdo Alytaus miesto Šv. Benedikto gimnazijos pradinukus.
Šalia pradinių klasių mokytojos specialybės, įgytos Šiaulių universitete, Danutė įgijo ir logopedo kvalifikaciją. Palaikoma šeimos, ji ryžosi atidaryti privatų logopedo kabinetą. Su vaikais dirba kasdien individualiai iki 19 val., jeigu reikia, ir savaitgaliais. „Ilgos darbo valandos manęs negąsdina. Prisimenu nuotolinį mokymą COVID metu, kuomet tekdavo iki vėlyvo vakaro dirbti, po pamokų konsultuoti ne tik vaikus, bet ir tėvus“, – kalbėjo pašnekovė.

Logopedo vis dažniau reikia

Moteris sako, kad jai patinka mokytojos darbas. „Mokydama vaikus pastebėjau, kad kai kuriems reikia pagalbos. Ilgai dvejojau, imtis ar ne logopedo paslaugų teikimo, bet paskatinta šeimos narių ryžausi. Privatų kabinetą atidariau iš reikalingumo. Vaikams pagalbos reikia čia ir dabar“, – įsitikinusi mokytoja. Paklausta, ar per 32 metus daugėja vaikų, kuriems reikia logopedo konsultacijos, Danutė atvira: „Taip, vaikų tikrai daugėja. Tėvai užimti darbu, nuolat skuba, mažiau užsiima su vaikais, praranda laikotarpį, per kurį reikėjo padėti savo vaikui, ir galvoja, kad mokytojai šią spragą ištaisys. Deja, taip nebūna. Tuomet daliai vaikų reikia papildomų logopedo paslaugų. Klasės vaikai labai nevienodi. Bet visi tėvai nori, kad jų vaikas gerai mokytųsi ir siektų aukštų tikslų“.

Kasdien važinėja

Moteris su vyru Gintu užaugino 3 vaikus. Du sūnūs jau savarankiški, dukra – radiologijos studentė.
Danutė gyvena Alovės kaime ir kasdien važinėja į Alytų. Ir nors šeima turi didelį gyvulininkystės ūkį, tačiau besišypsanti moteris visur suspėja.
D. Jakubavičienė juokauja, kad mokytojos specialybę pasirinko dėl gimimo dienos – rugsėjo 1-osios. Tad kiekviena rugsėjo 1-oji jai asmeniškai yra dviguba šventė.
Logopedės kabinetas adresu: Naujoji g. 2B, Alytus, įkurtas dar visai neseniai. Tačiau darbai jau įsibėgėjo. Ir jei kažkam reikalinga tokia specialistės pagalba, skambinkite Danutei tel. 8 633 90084.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: