Butrimonyse bus pristatytas paminklas krepšinio propaguotojai

Penktadienį, gegužės 6 d., 14 val. Butrimonyse vyks miestelio aikštėje pastatytos skulptūros krepšinio propaguotojai Sendai Berenson Abbott atidarymas.

Projektą įgyvendina VšĮ Kultūrinės ir istorinės atminties fondas. Paminklo statybai dalį lėšų skyrė Alytaus rajono savivaldybė. Paminklo autorius – Nerijus Erminas.

Butrimonyse gimusi ir vaikystę leidusi Senda Berenson Abbott yra pirmoji moterų krepšinio propaguotoja JAV, pirmojo krepšinio vadovėlio moterims autorė, tituluojama pasaulinio moterų krepšinio motina.

Būdama septynerių, ji su tėvais 1875 m. emigravo iš Butrimonių miestelio į JAV. Todėl skulptūros autoriui N. Erminui ir kilo idėja pavaizduoti mergaitę su kamuoliu, kurios amžius sietųsi su jos išvykimu iš Lietuvos. Figūra išlieta iš bronzos, patinuota, vaizdas – tarsi iš senos fotografijos, kurioje mergaitė ruošiasi mesti kamuolį. Kitas elementas – tai krepšys, pagamintas iš nerūdijančio plieno.

Tai – interaktyvus, žiūrovą įtraukiantis sprendimas. Šalia krepšinio įmontuotas taip pat iš nerūdijančio plieno pagamintas kamuolių laikiklis. Šiuos praeito ir esamo laiko elementus skiria punktyru išdėstytas grindinio apšvietimas, sumontuotas į granito plokščių dangą, kuri primena aikštelės parketą.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: