Renovacija Druskininkų savivaldybėje – kokie ateities planai?

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. (Nuotrauka iš APVA archyvo)

Iki 2050 m. Lietuvoje planuojama atnaujinti apie 30 tūkst. daugiabučių – taip jų energinis efektyvumas padidės daugiau nei 60 proc., o CO2 emisijos sumažės daugiau kaip 80 proc. Viena tarp renovacijos lyderių šalyje, remiantis Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų energinio taupumo departamento parengtu Lietuvos renovacijos žemėlapiu, yra būtent Druskininkų savivaldybė.


Šiuo metu šioje savivaldybėje renovuoti jau 39,2 proc. arba 113 daugiabučių, atnaujinimo procesas vyksta dar 17-oje. Po renovacijos net 79 daugiabučiai pasiekė C energinio naudingumo klasę, dar 26 – B klasę.
Remiantis Lietuvos renovacijos žemėlapiu, Druskininkų savivaldybėje po renovacijos faktiškai pasiektas skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimas siekia 66,2 proc. ir viršija šalies vidurkį (64,1 proc.).
Anot Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, savivaldybės taryba yra patvirtinusi Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą, pagal kurią numatyta renovuoti visus savivaldybės teritorijoje esančius daugiabučius namus. Vis dėlto, žinoma, galutinį sprendimą priima patys renovuotinų daugiabučių namų gyventojai.
„Mūsų siekis – kompleksinis daugiabučių namų bei jų aplinkos atnaujinimas, taip pat didelį dėmesį skiriame energiją taupančių ir gyvenamąją aplinką gerinančių infrastruktūros projektų įgyvendinimui“, – teigia meras.
Pašnekovo teigimu, užsibrėžti tikslai leidžia pasiekti itin gerų rezultatų – Druskininkų savivaldybė užima trečią vietą tarp visų 60 Lietuvos savivaldybių pagal modernizacijos apimtis.

„Per artimiausius penkerius metus planuojame įgyvendinti dar apie 40 renovacijos projektų, kad kuo daugiau gyventojų galėtų įvertinti ir džiaugtis renovacijos naudomis bei pagerėjusia gyvenimo kokybe“, – sako R. Malinauskas.

Darbus koreguoja statybos sektoriaus trukdžiai

Anot Druskininkų savivaldybės mero, pagrindiniai iššūkiai, su kuriais šiuo metu susiduriama, – ne tik sparčiai augančios renovacijos darbų ir medžiagų kainos, bet ir rangovų trūkumas ir jų nepajėgumas.
„Bendraudami su rangovais girdime, jog šiuo metu sektoriuje itin trūksta darbo jėgos. Šie iššūkiai lemia, kad renovacijos tempai lėtėja ne tik mūsų savivaldybėje, bet ir visoje Lietuvoje“, – teigia R. Malinauskas.
Anot jo, vieno daugiabučio namo rangos darbus kartais tenka pirkti apie 20 kartų. Statybos sektoriaus iššūkiai lemia, kad perkant rangos darbus, pavyzdžiui, 18 daugiabučių, rangovą per keletą mėnesių pavyksta nupirkti tik vienam daugiabučiui.
„Tikimės, jog ši situacija su laiku išsispręs ir galėsime toliau sklandžiai renovuoti daugiabučius bei išlaikyti lyderio pozicijas tarp savivaldybių“, – sako R. Malinauskas.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti: www.betalt.lt arba telefonu 8 614 99699.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: