Daugiabučių renovacija: kaip sekasi Alytui, lyginant su kitais miestais?

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. (Nuotrauka iš APVA archyvo)

Interaktyvus Lietuvos renovacijos žemėlapis padeda stebėti daugiabučių atnaujinimo progresą šalyje. Čia gyventojai gali pasitikrinti, kiek daugiabučių yra renovuota šalyje, kiek projektų šiuo metu įgyvendinama ir kokia situacija yra jų mieste. Taip pat žemėlapyje galima pamatyti po renovacijos pasiektus energijos sutaupymus.


„Pagrindinis tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, patogų naudoti, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuriuo gali naudotis mūsų tikslinė auditorija – nuo renovuotinų daugiabučių gyventojų iki suinteresuotų institucijų specialistų – ir gauti visą naujausią bei aktualiausią informaciją apie daugiabučių modernizaciją Lietuvoje. Žemėlapyje pateikiami įvairūs renovacijos įgyvendinimo pjūviai – juos leidžia nagrinėti įvairūs įdiegti filtrai – atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kita aktuali informacija“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.
Anot G. Burbienės, šis žemėlapis tarnauja ne tik kaip inovatyvi informacijos apie daugiabučių renovaciją platforma, bet yra ir puiki skatinimo priemonė gyventojams atnaujinti daugiabutį. Jeigu svarstote apie gyvenamojo namo modernizaciją ir abejojate jos reikalingumu, keliais kompiuterio paspaudimais galite gauti visus faktinius duomenis, kurie pagrįs renovacijos naudą.

Kokie miestai yra renovacijos lyderiai?

Lietuvos renovacijos žemėlapis yra patogus įrankis, padedantis ne tik susipažinti su modernizacijos eiga, bet ir palyginti, kaip skirtingiems Lietuvos miestams sekasi įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Visos šalies mastu šiuo metu yra renovuota 11 proc. daugiabučių – 4226, iš kurių 951 atnaujintas pagal kitas programas.
Vertinant renovacijos pažangą pagal savivaldybes, birželio 14 d. lyderių penketukas atrodė taip: Birštono savivaldybė – 56 proc. renovuotų daugiabučių, Panevėžio miesto – 45,3 proc., Ignalinos rajono – 36,6 proc., Palangos miesto – 34,7 proc. ir Druskininkų savivaldybė – 34,8 proc.
Prienų savivaldybė iki šiol renovavo 25,9 proc. daugiabučių, Molėtų rajono savivaldybė – 25,4 proc., ją vejasi ir Plungės rajono (21,1 proc.), Biržų rajono (20,8 proc.), Joniškio rajono (20,4 proc.) savivaldybės.
Alytaus miesto savivaldybėje šiuo metu renovuota 14,4 proc. daugiabučių namų, o Alytaus rajono savivaldybėje – 7,9 proc.

Patogu stebėti pasiektus sutaupymus

Interaktyviame renovacijos žemėlapyje galima matyti, kokius energinio naudingumo klasių pokyčius pavyko pasiekti atnaujintiems daugiabučiams. Atlikus modernizaciją, daugiausia daugiabučių – 2303 – pasiekė C energinio naudingumo klasę, 902 pasiekė B klasę, 3 – A klasę ir kol kas vienintelis daugiabutis šalyje pasiekė aukščiausią A++ klasę.


„Žemėlapyje pateikiami modernizacijos rodikliai padeda išsklaidyti abejones dėl modernizacijos naudos ar savo gyvenamojo daugiabučio atnaujinimo. Vis dėlto, norint pasiekti geriausius renovacijos projekto rezultatus, svarbu žinoti, į kokius rodiklius reikia atkreipti dėmesį. Lietuvos renovacijos žemėlapio filtrai ir funkcijos palengvina šią užduotį – kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti naudingą informaciją“, – sako G. Burbienė.
Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: