Politikas, verslininkas, „užkietėjęs“ lenktynininkas — ko dar nežinome apie M. Aldonį?

Mindaugas Aldonis
Mindaugas Aldonis: „Minčių dar yra daug, ir tikrai rankų nesudėsime, toliau plėsime „Tarzanijos“ pramogų parką, kad ir Alytaus rajono gyventojams, ir svečiams, o ateityje – ir laivais pro šalį plaukiantiems turistams norėtųsi čia užsukti, smagiai praleisti laiką.“

Turbūt daugiausia apie šį žmogų žinome, kaip apie pramogų parko „Tarzanija“ įkūrėją ir direktorių. Akivaizdu, verslas yra svarbi jo gyvenimo dalis, tačiau Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys randa laiko ne tik įsigilinti į priimamų sprendimų projektus, dalyvauti rajono bendruomenių renginiuose, tarptautinio bendradarbiavimo projektuose, laisvalaikiu jį galima sutikti golfo aikštyne, automobilių ralyje. Taigi, apie azartą – kaip varomąją politiko gyvenimo jėgą kalbamės su Mindaugu ALDONIU.

– Esate sėkmingas verslininkas, tai kas gi atvedė Jus į Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario kėdę?
– Politika visada domėjausi, tik nebuvo laiko ja užsiimti. Verslą pradėjau kurti nuo 1995 m., tad visą laiką buvau pasinėręs į šią sritį. 2011, 2015 m. jau gavau pasiūlymų dalyvauti rinkimuose, sulaukiau pažįstamų žmonių ir draugų skambučių, buvo įvairių pokalbių, bet tuo metu dar buvo pats verslo kilimas, nelikdavo laiko kitai veiklai. 2018 m. sulaukiau skambučio iš mero Algirdo Vrubliausko. Jo motyvai, kad savivaldybės taryboje reikia jaunų ir verslą išmanančių žmonių, mane „užkabino“, pasitaręs su namiškiais (nes toks sprendimas reikalauja šeimos „palaiminimo“), nusprendžiau kandidatuoti. Buvau išrinktas. Dėkoju Alytaus rajono žmonėms už šį pasitikėjimą, nes, dirbdamas savivaldybės taryboje, įgavau vertingos patirties, turiu galimybę bendrauti su įdomiais asmenimis.

– Esate Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas. Kas, Jūsų manymu, svarbiausia šio komiteto darbe?
– Alytaus rajone veikia 6 gimnazijos su skyriais, viena specialioji ir viena – neformaliojo ugdymo mokykla. Šiemet turime 1716 mokinių. Kiekvienas iš jų ir yra svarbiausias.
Savivaldybės taryba skiria lėšų ugdymo kokybei gerinti pagal gimnazijų parengtus veiklos planus. Dalyvaujant Europos regioninės plėtros fondo lėšų projektuose, įsigyta įvairių mokymo priemonių ir ugdymui skirtų techninės pagalbos priemonių, kurios naudojamos specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesui diferencijuoti, leidžia kurti sąlygas jų integracijai į bendrojo ugdymo mokyklas.
COVID-19 pandemijos pasekmių kompensavimo veikloms įgyvendinti ugdymo įstaigos aprūpintos mobiliaisiais vaizdo transliavimo bei įrašymo įrenginiais, jie buvo naudojami visose rajono gimnazijose organizuojant įprastą ir nuotolinį ugdymą. Nupirkta nešiojamųjų kompiuterių ir kitos įrangos.
Ką tik visiškai atnaujintas Rimėnų vaikų dienos centro pastatas, Punios pradinio ugdymo skyrius perkeltas iš senų mokyklos patalpų į šiltas ir jaukias klases seniūnijos pastate. Suremontuoti gimnazijų pastatai, apšiltintos sienos, suremontuoti kabinetai, laiptinės, aktų bei sporto salės, atlikti vidaus ir kiti būtini darbai. Ikimokyklinio skyriaus grupėse įsigyti nauji baldai ir edukacinės priemonės grupių patalpoms įrengti. Visa tai – vaikams ir juos ugdantiems darbuotojams.

– Vis daugiau Alytaus rajono gyventojų laisvalaikį leidžia aktyviai. Krepšinis, tinklinis, futbolas – populiariausios sporto šakos tarp gyventojų. Kaip savivaldybė remia sportą?
– Taip, Sporto rėmimo programos lėšomis savivaldybė remia įvairius sporto projektus, skirtus fiziniam aktyvumui gerinti, krepšinio, automobilių ir motociklų sporto, tinklinio, futbolo, žirgų sporto programas, nes tai padeda rajono gyventojams domėtis sportu, skatinama sporto klubų veikla.
Sporto programoje aktyviai dalyvauja Alytaus rajono gimnazijos, padeda organizuoti seniūnijose įvairius sportinius renginius, seniūnijų sporto šventes. Rajono moksleiviai aktyviai dalyvauja Alytaus apskrities mokinių sportiniuose renginiuose.
Moterims ypač patrauklios Visuomenės sveikatos biuro organizuojamos mankštos, šokiai, šiaurietiškas ėjimas.
Alytaus rajono gyventojai, bendruomenės nemokamai gali naudotis švietimo įstaigų sporto salėmis. Meno ir sporto mokykloje buvo sudarytos galimybės dalyvauti sveikos gyvensenos sporto kursuose.

– Na, o apie savivaldybės kultūros renginius turbūt nereikia daug kalbėti – daugelyje jų gyventojai dalyvavo patys – ir kaip žiūrovai, ir kaip atlikėjai, ir kaip organizatoriai.
– Dalis renginių yra finansuojami Kultūros projektų rėmimo lėšomis, jų tikslas – ugdyti gyventojų bendrąją kultūrą, rūpintis etnokultūros puoselėjimu, kraštotyrinės medžiagos kaupimu ir populiarinimu, liaudies apeigų ir papročių gaivinimu bei jų praktiniu įprasminimu. Šią veiklą koordinuoja Alytaus rajono savivaldybės kultūros centras, turintis net 10 skyrių – Alovėje, Butrimonyse, Dauguose, Krokialaukyje, Luksnėnuose, Miroslave, Nemunaityje, Punioje, Simne, Pivašiūnuose.

– Sprendžiant iš Jūsų įsigilinimo į kuruojamą sritį, panašu, kad jau galvojate ir apie antrąją savivaldybės tarybos nario kadenciją, o gal net ir mero kėdė vilioja?
– Galvoti tai galvoju apie kitą kadenciją, bet 100 proc. dar nesu nusprendęs. Yra toks posakis: „Kuris kareivis nenorėtų būti generolas?!“. Bet aš nenoriu mero posto, nes tai yra labai atsakingos pareigos, į kurias reikia pasinerti visa galva. Šiandien aš pats turiu apie 250 darbuotojų, kuriais reikia pasirūpinti. Žinau, ką tai reiškia. Tapęs meru, turėčiau rūpintis jau ne 250, o beveik 30 tūkst. žmonių! Vadinasi, tektų atsisakyti visko, ką darau dabar. Tikrai, nesu tam pasiruošęs.

– Jūsų sukurtas pramogų parkas tapo žinomas, pritraukia į Alytaus rajoną nemažai lankytojų. Kaip manote, ką dar būtų galima sugalvoti patrauklaus, viliojančio turistus? Juk turizmas yra viena iš gyventojų ir savivaldybės biudžeto papildymo galimybių.
– Na, turbūt nestatysime apžvalgos bokšto, nes jų dabar visur pilna – tik spėk lankyti. Vis dėlto, yra viena tema, kuria labai rimtai domisi pats savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, kiti vadovai, verslo žmonės. Neslėpsiu, ir aš. Tai – vis aktyviau gvildenama Nemuno aukštupio laivybos atgaivinimo tema. Taip, čia dar reikia didelio įdirbio, verslo ir savivaldybės pastangų sutelkimo, bet tik dirbant ir turint aiškų tikslą galima kažką padaryti. Juk į Alytaus rajoną atvažiuojantiems žmonėms reikia ne tik pasiplaukioti, bet ir gauti edukacines programas, maitinimą, apgyvendinimą, reikia juos sudominti įvairiomis pažintinėmis bei kultūrinėmis laisvalaikio temomis.

– Jūsų vadovaujamas pramogų parkas „Tarzanija“ turbūt irgi nelengvai kūrėsi, papasakokite, kaip viskas prasidėjo?
– 2006 m. su šeima keliavome į Prancūziją, o grįždami sustojome pailsėti Čekijoje, kurortiniame kalnų miestelyje. Pamatėme, kad galima sugalvoti labai daug pramogų. Mūsų vaikai tuo metu buvo paaugliukai, Alytuje jiems įdomių užsiėmimų nebuvo iš ko rinktis. Pradėjome domėtis. Sužinojome apie Jonavos rajone atsidariusį parką „Lokės pėda“. Turėjome savo žemės, tad pagalvojom, kodėl mūsų rajone neatidarius tokio parko. Labai greitai, maždaug per metus viską įgyvendinom. Tada buvo krizės metai. Visi galvojo, kad mes bepročiai, nes žmonės pinigus taupė, sakė – kaip galima pramogauti?! Bet mūsų rizika pasiteisino. Šalia pramogų parko įrengėme 4 žv. viešbutį, beje, vienintelį 4 žv. Alytuje ir rajone, turime „Dzūkijos dvaro“ restoraną su dzūkiškais patiekalais. Minčių dar yra daug, ir tikrai rankų nesudėsime, toliau plėsime „Tarzanijos“ pramogų parką, kad ir Alytaus rajono gyventojams, ir svečiams, o ateityje – ir laivais pro šalį plaukiantiems turistams norėtųsi čia užsukti, smagiai praleisti laiką.

– Esate Dzūkijos LIONS klubo ir asociacijos „Rato centras racing“ prezidentas. Ką ten veikiate?
– LIONS klubo nariu tapau 2015 m., tai labdaros veikla, nemažai padedame Alytaus rajono žmonėms. Praėjusiais metais vaikinukui iš Miroslavo nupirkome klausos aparatą, nes senasis aparatas neleido visavertiškai mokytis. Jau keletą metų rūpinamės Rumbonių parapijos senelių namais. Padėjome juos restauruoti. Šiais metais planuojame ten pakeisti langus.
„Rato centras racing“ – tai mano „kūdikis“, kurį sukūriau 2006 m., nes mano hobis – automobilių sportas, abu su žmona dalyvaudavome ralio čempionatuose. Esame 2007–2008 m. Lietuvos vicečempionai ralio B lygoje. Žmona šturmanė, aš pilotas. Turėjome stiprią komandą, mūsų buvo labai daug, tai visi sakydavo, kad vėl atvažiavo dzūkeliai ir visas taures susirinks (juokiasi). Taip pat mūsų klubas nuo 2015 m. dalyvauja „Aurum 1006 km“ lenktynėse. Kiekvienias metais laimime prizines vietas savo klasėje. Dabar pats už vairo nesėdžiu, vadovauju komandai. Baltijos šalių 6 valandų žiedinėse varžybose 2021 m. tapome čempionais.

– Tikrai, azarto Jums netrūksta. O kaipgi ilsitės, atsipalaiduojate po tokios įtemptos veiklos?
– Pagrindinis pomėgis – golfo žaidimas. Tai vieta, kur galiu mintimis atitrūkti nuo visko, tiesiog einu ir apie nieką negalvoju. Kaip vieniems žvejyba, medžioklė, taip man prie širdies pasivaikščiojimas su tikslu – golfas. Dar mėgstu lauko tenisą pažaisti. Ir pažvejoti Norvegijoje (juokiasi).

– Ačiū už pokalbį!

Parengė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: