Dainavos žodis

Suolai ratu, viduryje sėdmaišiai – tokioje klasėse dirba Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinukų mokytoja Asta Vieraitienė

Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Asta Vieraitienė.
Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Asta Vieraitienė.

Vakar minėjome Tarptautinę mokytojų dieną. Ta proga kalbinau Dzūkijos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoją Astą Vieraitienę. Kodėl ji vadinama netradicine mokytoja? Kaip A. Vieraitienė švenčia Mokytojų dieną?

Mokytoja A. Vieraitienė sako, kad Mokytojų dienos proga savo mokinių tėvams parašė laišką ir paprašė nepirkti jai gėlių, tegul jos žydi darželiuose, o už gėlėms skirtus pinigus geriau nupirkti maisto beglobiams gyvūnams. „Vaikai yra mūsų gėlės“, – šypsosi mokytoja. „Mokytojų diena man eilinė diena. Aš jos nesureikšminu. Žinau, kad bus darbinė šventė. Man didesnė šventė, kai kažkur su vaikais išvažiuoju“, – nuoširdžiai sako Asta. Savo mokiniams ji linki vaikystės, kuri tęstųsi ilgiau, o tėvams – leisti vaikams būti vaikais.

Dzūkutė

Astos vaikystė ir jaunystė prabėgo Alytuje. „Esu dzūkutė, iš Alytaus. Mokiausi Alytaus 9-ojoje, vėliau Volungės vidurinėje, o baigiau Likiškėlių mokyklą“, – sako pašnekovė. Mokytojo profesiją pasirinko per daug negalvodama dirbti mokytoja. A. Vieraitienė baigė Marijampolės aukštesniąją mokyklą, įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę. Bedirbdama baigė Marijampolės kolegiją, vėliau Edukologijos universitetą.

Mokytojos darbą pamilo dirbdama

A. Vieraitienė gyvena Norūnų kaime, Alytaus rajone. Jau 21 metus dirba pedagoginį darbą, iš jų 12 metų Alytaus miesto Dzūkijos pagrindinėje mokykloje. „Pradėjusi dirbti supratau, kad be galo myliu vaikus ir noriu su jais dirbti. Ir vaikai nori su manimi bendrauti. Ieškau kuo įvairesnių būdų perteikti mokomąją medžiagą, organizuoju išvykas“, – apie savo darbą kalba mokytoja Asta. Ji netradicinė mokytoja, vaikus dažnai pasikviečia į savo sodybą Norūnų kaime. Čia 25 arų plote organizuoja vaikams edukacijas. „Rudenį skaptuojame moliūgus, ragaujame žolelių arbatas, pavasarį gaminame gėlių puokštes, kalėdiniu laikotarpiu piname vainikus“, – pasakojo kūrybinga mokytoja. Ji džiaugiasi ir tėvelių teigiamu požiūriu į tokį netradicinį ugdymą, dėkoja už pagalbą aprūpinant reikiamomis priemonėmis.

Netradicinis ugdymas

Asta Dzūkijos pagrindinėje mokykloje ugdo antrokus, jų 24. Mokytoja sako, kad su vaikais galima ir susitarti, ir išsiaiškinti. „Gatvėje mane vaikai vardu vadina. Jaučiuosi esanti jų artima draugė“, – kalba pašnekovė. Pasak mokytojos, jos mokiniai moka žaisti šachmatais, prisideda prie aplinkos tvarumo, antrinio daiktų panaudojimo. Mokytoja daug dirba, daug savo laiko atiduoda vaikams. Astos darbo diena nesibaigia su mokinių pamokomis, popamokinė veikla, laikas per pertraukas išnaudojamas įdomiai ir prasmingai.

Išskirtinai atrodo ir klasė, kurioje mokosi A. Vieraitienės antrokai. Suolai sustatyti ratu, viduje dideli sėdmaišiai. „Nenorėjau, kad vaikas vienas kitam žiūrėtų į nugarą. Taip nėra ryšio, kontakto tarp mokinių. O sėdėjimas ratu leidžia matyti vienam kitą, išsakyti savo nuomonę, diskutuoti akis į akį“, – apie darbo metodiką sako mokytoja. Skaitymas per pamokas irgi vyksta netradiciškai, atsižvelgus į vaiko nuomonę. „Aš paklausiu, kur vaikas nori skaityti: suole ar atsisėdęs ant žemės, sėdmaišio, pagalvėlių“, – pasakoja mokytoja. Dažną penktadienį mokytoja su vaikais kepa kukurūzų spragėsius ir žiūri penktadienio filmą. „Bet mokslas dėl to nenukenčia. Leidžiame sau truputį atsipūsti, bet kitą dieną padirbėjame daugiau“, – tęsia pašnekovė.

Mokytoja aukštakulnius nešioja per šventes. Darbo metu ji nori jaustis patogiai – atsiklaupti, atsisėsti ant žemės šalia savo mokinių.

Mokytoja atvira, vaikams reikia ne tik žinių, bet ir savarankiškumo, bendravimo įgūdžių. „Mūsų spinta pilna indų. Mes klasėje ir košes valgome, ir arbatą geriame, patys indus plauname“, – kalba mokytoja. Mokiniai po pamokų į namus neskuba. „Esame susitarę su tėvais, kad norintys mokinai dirba po pamokų papildomai. Tai nėra privaloma, tik vaikams pageidaujant“, – teigia mokytoja.

Žaidžia šachmatais

Dzūkijos pagrindinės mokyklos mokytoja Asta veda ir šachmatų pamokas 5–7 klasių mokiniams. „Džiaugiuosi, kad šią idėją palaiko ir mokyklos direktorė“, – sako mokytoja. Asta šachmatais žaidžia nuo 6 metų. Žaisti išmoko iš savo tėvų. Šia patirtimi dalijasi su mokiniais, ruošia juos šachmatų varžyboms.

Mokytojai Astai ir visiems šalies mokytojams profesinės šventės proga linkiu neišsenkančio išradingumo ir meilės savo darbui!

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: