Dainavos žodis

Daugiškę Oną Zenevičienę „pagavę“ rankdarbiai jaunystėje jos nepaleidžia iki šiol

„Menas – brangus užsiėmimas. Ypač darbas su šilku, nes medžiagų didelės kainos“, – sako O. Zenevičienė.

Ona Zenevičienė iš Alytaus rajono Daugų seniūnijos Salos kaimo gamina įspūdingus vienetinius namų dekoravimo elementus – įvairaus dydžio gėles, šviestuvus, plaukų aksesuarus. Šio amato drauge su kitomis moterimis ji išmoko Alytaus rajono neįgaliųjų draugijos Daugų skyriuje.

Onos gaminami darbai iš tiesų stebina. Kai kurie sulig žmogaus ūgiu. Medžiagos, kurias naudoja gėlių rankdarbiams, – izolonas ir foameranas. Ona sako, kad jos darbų asortimentas platus: nuo gėlyčių formos plaukų gumyčių iki vėlinių puokščių. Populiarėja minėtų medžiagų gėlės, skirtos namams dekoruoti, „merkti“ į vazą.

Išmoko Dauguose

Rankdarbių įgūdžius Ona tobulina Alytaus rajono neįgaliųjų draugijos Daugų skyriuje, kuris įsikūręs Meno ir sporto mokyklos patalpose. Draugijos narės stengiasi susirinkti kiekvieną antradienį ir dirbti drauge. „Apie 12 moterų 4 valandas dirbame, ir mums smagu, patinka“, – pasakoja Ona. Pasak jos, draugijos veikla tai galimybė susirinkti, pabendrauti, rankdarbius kartu gaminti. Daugų seniūnijos neįgaliųjų draugijai priklauso apie 50 narių. Savo darbus Ona išdalina draugams, padovanoja, jeigu kas nors perka – parduoda, pristato parodose. „Menas – brangus užsiėmimas. Ypač darbas su šilku, nes medžiagų didelės kainos“, – sako O. Zenevičienė.

Mama audė, dukra – piešia

Moteris pažymi, kad rankdarbiams ir kūrybiniams darbams idėjų semiasi iš interneto. Yra išbandžiusi įvairias rankdarbių sritis: dekupažą, floristiką, simegrafiją, vitražų meną, pynimą iš šiaudų, vytelių, juostų pynimą, audimą, biserį, mezgimą vąšeliu ir virbalais, karšto vaško paveikslų gamybos techniką, tapybą ant šilko. „Neapsakomo malonumo darbas su šilku. Jis labai kaprizingas. Padėjai dažų tašką ir nežinai, kur jis nukeliaus. Ant šilko ir vašką liejau“, – apie skirtingas darbų technikas pasakoja Ona.

Pašnekovė sako, kad kiek save prisimena, tai – su vąšeliu arba virbalais rankose. Jos mama buvo audėja, audė rankšluosčius, o ji vaikystėje juos apmegzdavo, padėdavo mamai austi. Sukūrusi šeimą, Ona išmokto amato nepamiršto. Kaip pati sako, vaikai ir šeima buvo apmegzti. O. Zenevičienė džiaugiasi, kad dukra Asta iš jos perėmė meno gyslelę – gražiai piešia, daro dirbinius iš karoliukų, molio. Sūnus verslauja. Ona prasitaria, kad jos vyrui menas taip pat nėra svetimas. „Jis moka ir dirba su medžiu“, – pasakoja pašnekovė.

Mokslai Dauguose

Ona baigė Daugų vidurinę mokyklą. Daugų technikume įgijo agronomo specialybę. Pagal specialybę moteriai dirbti neteko, nes keitėsi santvarka, tad O. Zenevičienė įsidarbino Daugų technologijos ir verslo mokykloje bendrabučio budėtoja. Pareigas ėjo daugiau kaip 20 metų. Šiuo metu dirba Alytaus rajono neįgaliųjų draugijoje projektų vadove.

Ona visiems linki sveikatos, ramybės, taikos. „Senatvė – ne liga ir ne nuosprendis, reikia rinktis, bendrauti, tuomet ir negandas bus lengviau pakelti“, – optimistiškai kalba O. Zenevičienė.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: