Dainavos žodis

Onutei Jaruševičienei daina – ir džiaugsmas, ir bendravimas

Onutė Jaruševičienė
Onutė Jaruševičienė – Daugų ansamblio „Suvingio banga“ narė.

Senjorė Onutė Jaruševičienė iš Daugų seniūnijos Mieliūnų kaimo nenuobodžiauja. Gyvendama miško apsuptyje, mato dažnai į kiemą atklystančias stirnas, niekada neliūdi, nes tiki gražiu rytojumi ir skambančiomis dainomis. Ji – Daugų ansamblio „Suvingio banga“ narė. Iki Pocelonių kryžkelės, nuo kurios važiuoja autobusai, daugiau nei 2 km pėsčiomis, tačiau ji nenustoja lankiusi repeticijų. Iš kur senjorė semiasi optimizmo, pozityvių minčių ir noro dainuoti?

Subūrė dainai

„Daina mane lydi nuo mokyklos laikų. Dainavau Alovės mokyklos chore, ansambliuose, dalyvavau koncertuose. Ištekėjus atsirado šeima, darbas, ūkis, tad daina šiek tiek priblėso. Daina ir vėl į mano gyvenimą sugrįžo vaikams ėmus lankyti Pocelonių mokyklą. Tuo metu mokytoja Vlada Bakšienė subūrė dainuojančias moteris“, – pasakojo Onutė. Pasak jos, smagus laikas buvo, draugiškas moterų kolektyvas, koncertinės išvykos.

Vaikams užaugus ir išėjus savo keliais, pašnekovė dainos nepamiršo. Pradžioje dainavo su vietos Pocelonių bendruomenės kolektyvu „Perkūnkalnis“. Vėliau išgirdusi, kaip dainuoja senjorių iš Daugų ansamblis „Suvingio banga“, kuriam vadovauja Stasė Maževičienė, Onutė pati pareiškė norą prisijungti prie jų kolektyvo. „Mūsų vadovė profesionalė. Sukuria dainoms žodžius ir muziką“, – džiaugiasi pašnekovė.

„Suvingio bangoje“ dainuoja 3-ejus metus

O. Jaruševičienė, įsiliejusi į ansamblio „Suvingio banga“ gretas, džiaugėsi, bet kartu ir nerimavo, ar pavyks lankyti repeticijas, nes iki Daugų 7 kilometrai, o autobusai važiuoja retai. Iki autobuso sustojimo stotelės Onutei reikia įveikti 2 kilometrus pėsčiomis. Tačiau sulaukusi padrąsinančio telefono skambučio iš vadovės Stasės, Onutė iki šiol neapleido repeticijų ir koncertų. „Nenusivyliau. Moterys labai draugiškos, nuoširdžios. Kultūros darbuotojas Vidas Balkus mums neatsisako padėti“, – kalbėjo pašnekovė, ansamblį lankanti jau trečius metus. Onutė gyvena toli, tad tamsiuoju paros metu ansamblio moterys jai siūlo pagalbą, kad būtų drąsiau grįžti – parvežti, arba net likt nakvoti.

Dainos galia

„Namuose sėdėti užsidarius – sunku. Daina, susitikimai man reiškia džiaugsmą būti kartu, pabendrauti, pakoncertuoti“, – sako Onutė. Ji džiaugiasi ir šeimos palaikymu. Vyras Albinas su malonumu išleidžia Onutę dainuoti. „Ką tu namie darysi, eik ir dainuok“, – vyro žodžius perduoda pašnekovė. Ir, žinoma, kol sveika bus, tol Onutė dainuos.

Onutė – vietinė

Onutė gimė Akalyčios kaime, Alovės seniūnijoje, baigė Alovės mokyklą. Buvo pasirinkusi pradinių klasių mokytojos specialybę, bet pajuto, kad ši profesija ne jai, išėjo. Moteris įgijo agronomo specialybę Daugų technikume. Su vyru Albinu užaugino 3 vaikus: dvi dukras ir sūnų. Pozityvumo pašnekovė semiasi ne tik iš dainos, bet ir iš bendravimo džiaugsmo. Ji visą gyvenimą seniūnijose dirbo su žmonėmis, buvo žemės ūkio specialistė, vėliau dirbo socialine darbuotoja su rizikos šeimomis, draudimo įmonėje. „Labai nenorėjau sėdėti namuose. Todėl daug dirbau“, – šypsosi pašnekovė. Ji pasidžiaugė naujai išasfaltuotu keliu Pocelonys–Mieliūnai. „Meras A. Vrubliauskas pažadėjo, meras ištesėjo“, – sako O. Jaruševičienė. Onutė linki visiems sveikatos, taikos ir draugiškumo, tokio, koks jaučiamas „Suvingio bangos“ kolektyve, tvaraus ir patikimo.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: