Prasidėjus žiemiškiems orams – svarbi informacija Alytaus rajono gyventojams

Alytaus seniūnijoje sniegą nuo kelių valyti, smėlio ir druskos mišiniu barstyti padeda savivaldybės nupirktas traktorius.

Alytaus rajono savivaldybė praneša, kad šiais metais vietinės reikšmės kelių, gatvių, aikščių, šaligatvių sniego valymo ir barstymo paslaugas teiks konkursą laimėjusi įmonė UAB „Gilmera“.

Įmonė įsipareigoja paslaugas teikti bet kuriuo paros metu, įskaitant savaitgalius bei šventines dienas, priklausomai nuo oro sąlygų, iškritusių kritulių kiekio bei pagal Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus pateiktus kelių užsakymus.

Nedideles kelių atkarpas, šaligatvius bei kitas miestelių erdves seniūnijos taip pat valys savo jėgomis, panaudodamos savivaldybės nupirktus keturračius (Butrimonių, Daugų ir Simno seniūnijose) bei įvairaus galingumo traktorius (Alovės, Punios, Miroslavo, Krokialaukio, Pivašiūnų, Alytaus, Daugų ir Simno seniūnijose). Traktoriai ne tik valys atskirus kelio ruožus, bet kartu ir barstys smėlio-druskos mišinį.

Pirmiausia bus valomi seniūnijų keliai, kuriais užtikrinamas svarbiausių įmonių, įstaigų nepertraukiamas darbas ir būtiniausių paslaugų teikimas, gyventojų aprūpinimas maisto produktais, kt.

Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Latvys sako, kad į rajono seniūnijas buvo išvežiota per 100 kubinių metrų smėlio-druskos mišinio keliams, takeliams barstyti žiemos metu. Alytaus rajono savivaldybė kasmet prižiūri vis daugiau vietinių kelių, šiuo metu bendras jų ilgis sudaro per 1200 kilometrų.

„Kelių priežiūra dabar – mūsų darbų prioritetas. Patys kiekvienais metais važiuojame, tikriname ir prižiūrime, kad konkursą laimėjusi įmonė tinkamai atliktų jiems pavestą darbą. Per pastaruosius ketverius metus Alytaus rajone išasfaltavome beveik 100 km naujų kelių, suremontavome beveik 50 km žvyrkelių, taigi ir darbo nuo jų valant sniegą, barstant smėlio ir druskos mišiniu bus daugiau. Džiugu, kad žiemą mums į pagalbą atskuba vietos ūkininkai, seniūnai, gyventojai. Prireikus, pasitelkdami turimą techniką, jie padeda valyti kelius, betarpiškai teikia informaciją, padeda vertinti realią situaciją ir veikti kuo operatyviau. Tai – labai svarbu“,– sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Deja, gyventojai dažnai nesupranta, kad Alytaus rajono teritorijoje yra ne tik savivaldybei priklausantys keliai. Valstybinės reikšmės kelių būkle rūpinasi Lietuvos automobilių kelių direkcija, darbus atlieka šiai direkcijai pavaldi įmonė – AB „Kelių priežiūra“.

Valstybinės reikšmės keliuose skirtingas automobilių eismo intensyvumas, todėl tais atvejais, kai nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, AB „Kelių priežiūra“ darbus paskirsto pagal kelių svarbą. 

„Kiekvienas metais savivaldybė sulaukia priekaištų iš gyventojų, kad neva netinkamai rūpinamės vieno ar kito kelio priežiūra, tačiau dar kartą noriu priminti, jog savivaldybė nėra atsakinga už valstybinių kelių priežiūrą“, – primena meras A. Vrubliauskas.

Susipažinti su valstybinės reikšmės kelių priežiūros tvarka žiemą bei sužinoti, kam priklauso konkretus kelias, pagal kokį lygį jis prižiūrimas, galite apsilankę internetiniame puslapyje: www.eismoinfo.lt.

Vairuotojai apie blogą valstybinės reikšmės kelio būklę gali pranešti arba pasiteirauti apie eismo sąlygas, kreipdamiesi į Eismo informacijos centrą tel.: 1871, +370 5 232 9677, +370 615 49300; el. paštu centras@eismoinfo.lt arba blogi.keliai@lakd.lt. Eismo informacijos centras dirba visą parą, septynias dienas per savaitę.

Gyventojai, norintys nuvalyti sniegą nuo kelių privačiose teritorijose, gali kreiptis į savo teritorijos seniūną. Seniūnijose yra kontaktai ūkininkų, su kuriais gyventojai patys gali susitarti dėl paslaugos suteikimo laiko bei kaštų.

SeniūnijaSeniūnasTel. Nr.
Alytaus seniūnijaKęstutis Tumynastel. 8 676 90 887
Alovės seniūnijaJonas Baliukonistel. 8 608 90 708
Butrimonių seniūnijaAndrius Karlonastel. 8 664 37 868
Daugų seniūnijaIrma Kašėtienėtel. 8 678 81 437
Krokialaukio seniūnijaGintarė Navickienė tel. 8 664 28 823
Miroslavo seniūnijaOksana Čeponienėtel. 8 656 22 904 
Nemunaičio seniūnijaRimantas Avižienistel. 8 686 87 195
Pivašiūnų seniūnijaRima Čelkonienėtel. 8 686 87 205
Punios seniūnijaGintautas Laukaitis tel. 8 687 99 594
Raitininkų seniūnijaArūnas Laukaitistel. 8 687 37 407
Simno seniūnijaVladas Čeponistel. 8 671 78 261

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: