Dainavos žodis

Kaziuko mugė Alytuje: lankytojų bei prekybininkų gausa ir dainos su Pauliumi Stalioniu

Praėjusį šeštadienį Alytuje šurmuliavo 4-oji Kaziuko mugė, kurią organizavo Mugių centras. Oras buvo puikus, tad pirkėjų ir prekybininkų netrūko. Jie išsirikiavo per visą Rotušės aikštę, taip pat Dariaus ir Girėno gatvėje link Laisvės angelo paminklo. O kad nuotaika būtų dar geresnė, visus susirinkusius linksmino dainininkas Paulius Stalionis. To dzūkeliams ir reikėjo!

Daug prekeivių

Į mugę Alytiškiai ir svečiai ėjo su šypsenomis, o iš mugės – pilnais pirkinių krepšiais. Kas lašinių pirko, kas duonos ar pyrago gaminių įsigijo. Neretas mugės lankytojas žygiavo ir su verba rankose, kuri yra bene svarbiausias Kaziuko mugės atributas. O šiemet verbų pasirinkimas buvo įvairus – nuo tradicinių iki naujoviškų, primenančių pamergių puokšteles.

Viena iš mugės organizatorių Ema Mišeikytė-Grikštienė džiaugėsi, kad mugė Alytuje puikiai pavyko. Prekybininkų susirinko apie 200. Jie siūlė įvairius savo rankų darbo gaminius, tautodailės darbus, tradicinius maisto bei gurmaniškus produktus, drabužius, sodinukus. „Įvairovė didelė, manau, kad žmonės, atėję į mugę, tikrai rado sau kažką nusipirkti“, – kalbėjo organizatorė. Ir iš tikrųjų prekybininkai vos spėjo suktis, nes pirkėjai pinigines buvo pasiryžę plačiai atverti. Mugėje sutikau prekeivę Juliją iš Latvijos. Pasak jos, lietuviai labai vertina namų darbo gaminius, tad perka juos noriai. O ji pati iš Panevėžio prekybininkų dovanų ant kaklo gavo baronkų, be kurių, pasak jų, tai ne mugė!

„Princesių kumpelis“

Prekybininkai išradingi. Visų skoniams turėjo ką pasiūlyti. „Princesių kumpelis“ buvo vienas populiariausių perkamų mėsos gaminių tarp moterų ir merginų. „Mugė, mugė šurmuliuoja, pinigus iš mūs vilioja“, – pokštavo alytiškis Vaclovas Matažinskas, mugės dalyvis, bet tuoj pat pabrėžė, kad tokios mugės yra puikus būdas išeiti, pabendrauti, prasiblaškyti po žiemos užsisėdėjimo. Pakalbinta alytiškė džiaugėsi nusipirkusi obels sodinuką ir žadėjo dar žuvies įsigyti. Visi kalbėję mugės dalyviai džiaugėsi puikiu oru, sutiktais pažįstamais. O mugės organizatorė E. Mišeikytė-Grikštienė linkėjo, kad toks šiltas Alytaus mugės Kaziukas greičiau atneštų šiltą pavasarį į visą Lietuvą.

Geros nuotaikos bombą užkūrė dainininkas P. Stalionis, kuris šiltai bendravo su publika, kartu dainavo, o moterys linksmam dainininkui negailėjo bučinių ir savo šypsenų.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: