Dainavos žodis

„Kartu įveikiant krizes“ – Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė TAVO BIBLIOTEKOJE!

Kasmet balandžio pabaigoje minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (NLBS). Šiemet ji su šūkiu „Kartu įveikiant krizes“ yra skirta sutelkti dėmesį į įvairias krizines situacijas su kuriomis susiduriame. Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia lankytojus įsilieti į šios savaitės renginius.

Bėgant metams biblioteka tapo vieta, kurioje darbuotojai ne tik suteikia informacijos, konsultuoja, parenka knygas pagal skaitytojo lūkestį, bet ir dalijasi patirtimi, aktyviai bendrauja, išklauso, pataria. Plačiai atverdama duris bendruomenėms, biblioteka jau tapo žinių, savišvietos, susitikimų, diskusijų, edukacijų, kūrybinių dirbtuvių vieta, padedanti geriau pažinti save ir kitus, ugdyti emocinį intelektą, kritinį mąstymą.

Šiandien bibliotekoms keliami itin dideli uždaviniai. Biblioteka yra ne tik vieta, kur sukaupti informacijos klodai, vyksta įvairūs edukaciniai, kultūriniai, pažintiniai renginiai, biblioteka yra visuomenės ugdymo vieta. Kai pasaulis krečiamas krizių, o informacinis laukas užtvindytas ne tik informacijos, bet ir dezinformacijos, labai svarbu prisidėti prie bendruomenės gebėjimų kritiškai mąstyti“, – kalba Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vadovė Vida Grišmanauskienė.

Įsiliedama į Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę miesto biblioteka ir jos padaliniai kviečia būti kartu:

  • Visą savaitę veiks saviugdos knygų lentyna, kurioje rasite bibliotekos darbuotojų atrinktą literatūrą su rekomendacijomis bei atsiliepimais. (bibliotekos abonementas, Seirijų g. 2).
  • Balandžio 21–27 d. Vidzgirio biblioteka pakvies į kūrybines dirbtuves „Knyga gražiausia puošmena“ (Likiškėlių g. 12).
  • Balandžio 24 d. 17 val. (pirmadienį) kalbėsime apie globalius iššūkius, drebinančius pasaulį, politiko Mato Maldeikio debiutinės knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatyme (bibliotekos salė, Seirijų g. 2).
  • Balandžio 25 d. 10 val. (antradienį) Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyks susitikimas su jaunaisiais Šaltinių progimnazijos kūrėjais (Topolių g. 21).
  • Balandžio 26 d. 17 val. (trečiadienį) rašytojas Karolis Klimas pristatys knygą„MOKYTOJAS. Kaip aš išmokiau juos skaityti knygas, mąstyti ir maištauti“, kuri sudomins ne tik mokytojus ir visus, kurie domisi literatūra, nori (iš naujo) atrasti žymiausius užsienio ir lietuvių autorius, pažvelgti į nepagražintą darbo mokykloje realybę (bibliotekos salė, Seirijų g. 2).
  • Balandžio 27 d. 17 val. (ketvirtadienį) mus kamuojančias vidines krizes aptarsime kartu su psichologe Irma Čekanavičiene susitikime „Kaip išlikti ramiam neramioje kasdienybėje“ (bibliotekos Jaunimo erdvė, Seirijų g. 2).

23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyks balandžio 23–29 dienomis ir visą šalį apipins įvairiomis skirtingomis veiklomis. Telieka tik aktyviai dalyvauti – juk KARTU lengviau dalytis ne tik džiaugsmais, bet ir kasdienybės rūpesčiais!

Bibliotekos informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: