Dainavos žodis

Dziudo treneris Zenius Vencevičius sako, kad sporto ateitis – stiprūs klubai

Z. Vencevičius su savo sportininkais aplankė 48 pasaulio šalis. Treneris stengėsi, kad vaikai kuo daugiau sportuotų, pamatytų. Per visą trenerio karjerą treniravo apie 8000 vaikų.

68-erių metų Zenius Vencevičius dirba asmeniniu dziudo treneriu ir siekia įrodyti, kad dirbant privačiai galima pasiekti daug geresnių rezultatų nei „cholkoze“. Būti paklusniam, ne jo prigimčiai. Pasak Zeniaus, valdiškai galima ir nedirbti, užtenka tik popierius susitvarkyti. Bet toks kelias ne jam. Jis pastebi, kad Latvijos ir Estijos sportininkai pranašesni už mūsiškius, nes tose šalyse stiprus klubinis sportas.

Z. Vencevičius nuo 1990 metų vadovauja įkurtam dziudo klubui. Dabar patalpas treniruotėms nuomojasi iš Alytaus sporto mokyklos, kurias prižiūri, remontuoja. Pasak jo, lyderių niekas nemėgsta, nes klubai gali sugriauti sporto mokyklų veiklą. Zenius įsitikinęs, kad planuojama parduoti Alytaus sporto mokyklą, dokumentai tam jau paruošti. Vyras pyksta ant Alytaus miesto valdžios, kuri, jo manymu, veikia taip, kad sporto mokykla būtų parduota.

Išugdė čempionus

Zenius gimė Laukinčių kaime, Miroslavo seniūnijoje. „Buvau drūtas kaimo vaikas, stojau į pedagoginį institutą, studijavau geografiją-kūno kultūrą. Pagal savo fizinius duomenis pasirinkau dziudo specialybę“, – sako pašnekovas. Baigęs mokslus, jis pasirinko treniruoti vaikus. Pasak jo, 1989 metais, kuomet pradėjo dirbti, treniruojamų mokinių Alytuje buvo daugiau negu jam priklausė – apie 150. „Tada dirbti su vaikais buvo įdomu, nes vaikams buvo įdomu. Pati sporto šaka buvo nauja, kilusi iš Japonijos.
Daug japoniškų ritualų turėjome. Taip pat dziudo populiarino rodomi filmai su Vandamu, Stalone“, – prisiminė pašnekovas. Jis vaikus į treniruotes Alytuje atsiveždavo iš Alovės, Miroslavo.

Z. Vencevičius su savo sportininkais aplankė 48 pasaulio šalis. Treneris stengėsi, kad vaikai kuo daugiau sportuotų, pamatytų. Per visą trenerio karjerą treniravo apie 8000 vaikų. Kasmet Dauguose organizuoja stovyklas. Ne išimtis ir šie metai. Jau 33-oji dziudo stovykla vyks birželį. Džiaugiasi bendradarbiavimu su sportininkais iš Japonijos. „Jiems patiko mūsų darbas, perspektyvos“, – sako Zenius. Pasak trenerio, japonai – stiprūs žaidėjai, laimi pusę pasaulio aukso medalių. Zenius išugdė jaunimo čempionus: Alių Bračiulį – Europos jaunimo festivalio čempioną, Aldą Baranauską, kuris 1992 m. Jeruzalėje užėmė 1 vietą.

Nusivylęs sporto perspektyvomis

„Mane buvę mokiniai sveikinasi. Kartais aš būnu pamiršęs juos, o jie manęs – ne“, – tęsė Z. Vencevičius. Deja, treneris Lietuvoje mato liūdną dziudo ateitį. „Skilimas, suirutė. Viskas per gobšumą, nekultūringumą. Tas pats ir Alytuje. Esame duobėje“, – kalbėjo pašnekovas. Šiuo metu jis treniruoja apie 30 mokinių. Zenių šiurpina ir mokinių kultūra, jų abejingumas, nemandagumas. O viskas prasideda nuo praprasto pasisveikinimo, kurį mokiniai jau pamiršo. „Pas mus dziudo kodekse mandagumas pirmoje vietoje. O nuo to prasideda ir tautos kultūra“, – įsitikinęs pašnekovas. Pasak jo, žmonės skundžiasi, kad Alytuje trūksta renginių, bet bažnyčios tuščios! Jis mokinius moko ne tik dziudo paslapčių, bet ir nuoširdumo, kuklumo.

Treneriui linkiu stiprybės ir sveikatos.

Danielius Jakubavičius

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: