Dainavos žodis

Kaip teisingai prie kelio sodinti želdynus?

Neteisingai pasodinti sodinukai sukelia avarines situacijas, blogina tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų matomumą, o per arti kaimyno pasodinta gyvatvorė gali tapti ginčo priežastimi ir paploninti piniginę.

Siekdamas išsklaidyti nesusipratimus, galimas kliūtis eismo saugumui, Alytaus rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Latvys primena, kaip teisingai sodinti želdynus ar gyvatvores prie pėsčiųjų kelio, važiuojamosios dalies.

Sodindami gyvatvores ar medžius sklypuose, esančiuose greta kelių, žmonės turi vadovautis Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklėmis bei statybų reglamentu. Nuo gatvės ir kaimyninių sklypų ribų gyvatvores, krūmus galima sodinti išlaikant ne mažesnį kaip 1 m atstumą.

Medžius ir krūmus, kurie gali užaugti arba formuojami aukštesni kaip 3 m, iš šiaurinės pusės leidžiama sodinti ne arčiau kaip už 5 m nuo kaimyninio sklypo ribos, o iš kitų pusių – ne arčiau kaip už 3 m. Galinčius užaugti nuo 2 iki 3 m aukščio arba formuojamus iki 3 m aukščio iš visų pusių leidžiama sodinti ne arčiau kaip už 2 m, o galinčius užaugti arba formuojamus iki 2 m aukščio iš visų pusių leidžiama sodinti ne arčiau kaip už 1 m nuo kaimyninio sklypo ribos.

Kaimyninius sklypus skiriančią gyvatvorę, formuojamą iki 2 m aukščio, iš pietinės pusės galima sodinti ne arčiau kaip už 1 m, o formuojamą iki 1,3 m aukščio iš visų pusių galima sodinti ne arčiau kaip už 1 m nuo kaimyninio sklypo ribos.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklių pažeidimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė – bauda asmenims nuo 30 iki 120 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 140 eurų.

Daugiau informacijos rasite: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.312347/asr

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: