Dainavos žodis

Šimtametė merei išdavė ilgo gyvenimo paslaptį

Malonus sutapimas, kad Tarptautinę vaikų gynimo dieną su gimtadieniu sveikinamas žmogus, visą savo gyvenimą paskyręs vaikams. Garbingo 100 metų jubiliejaus proga Birutę Kuncaitę sveikinusi Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė neslėpė susižavėjimo šviesia ponios Birutės atmintimi, puikiu humoro jausmu bei prašė išduoti ilgaamžiškumo paslaptį. „Judėjimas ir mėgstamas darbas“, – ilgo gyvenimo receptą išdavė B. Kuncaitė.

Mokinių apsuptyje – gražiausi metai

Kartu pasidžiaugti garbinga sukaktimi bei įteikti gėlių vyko ir savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Burlinskienė, merės patarėja Agnė Mankevičiūtė.

Savivaldybės komanda kartu su būriu bičiulių, buvusių mokinių bei kolegų moterį aplankė gimtuosiuose, senelių ir tėvų rankomis puoselėtuose, namuose Ūdrijos kaime.

Ilgametė kūno kultūros mokytoja Birutė Kuncaitė su didžiule meile kalba apie vaikus, kurių apsuptyje prabėgo pačios gražiausios akimirkos. Moteris pasakoja, kiek daug gabių vaikų sutikusi, kiek daug jų, įkvėpti reiklios mokytojos pavyzdžio, pasirinkimo savo gyvenimą sieti su sportine veikla.

Dirbti pradėjo vos 19-os

B. Kuncaitė savo mokytojavimo kelią pradėjo vos devyniolikos, baigusi privačią Prienų gimnaziją ir metus palankiusi pradinių klasių mokytojų kursus. Tuomet mokytoja įsidarbino Lazdijų rajono Noragėlių kaimo mokykloje. Kiek vėliau grįžo į gimtąją Ūdriją, kur dirbo pradinių klasių mokytoja, vėliau mokė istorijos, dirbo kūno kultūros mokytoja, turėjo auklėjamąsias klases.

1949 m. sulaukusi Alytaus rajono švietimo vadovų pasiūlymo pereiti dirbti kūno kultūros mokytoja į tuometę Simno vidurinę mokyklą, joje Birutė dirbo iki pat pensijos – 1978 metų.

Išėjusi į pensiją Birutė iš Simno grįžo gyventi į tėviškę, kur rūpinasi tėvų sodyba, ūkiu. Visą gyvenimą sunkiai plušusi, fizinio darbo nesibodėjusi moteris atvira, kad gyvenime būta visko – ir džiaugsmų, ir vargų. „Labai stengiausi, keldavausi su aušra, kad spėčiau prieš darbą dar ir ūkį apeiti, tėvais pasirūpinti. Norėjau būti pavyzdžiu savo mokiniams“, – pasakoja Birutė Kuncaitė.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: