Dainavos žodis

Būkite budrūs: finansiniai sukčiai apsimeta VMI

Lietuvos bankų asociacija (LBA) ragina gyventojus neprarasti budrumo – finansiniai sukčiai, bandydami išvilioti gyventojų lėšas, pastaruoju metu prisidengia Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vardu. Nusikaltėliai gyventojams siunčia suklastotus elektroninius laiškus ir trumpąsias SMS žinutes.

Pastaruoju metu nemažai gyventojų praneša gavę trumpąsias SMS žinutes ir elektroninius laiškus, kuriose prisidengiant VMI informuojama apie neva grąžinamus mokesčius arba grasinama baudomis jų nesumokėjus. Nuorodos laiškuose veda į netikrą VMI svetainę, iš jos – į suklastotą interneto banką.

LBA primena, kad sulaukus įtartinų pranešimų jokiu būdu nereikėtų spausti juose esančių nuorodų. Jeigu tokią nuorodą atidarėte, neveskite savo prisijungimo prie interneto banko duomenų.

LBA kviečia žinia apie sukčių siuntinėjamas žinutes ir elektroninius laiškus apsimetant VMI pasidalinti ir su artimaisiais.

Taip pat primename, kad bankai, valstybės institucijos klientams nesiunčia žinučių su aktyviomis nuorodomis į e. bankininkystės skiltį ar sutrumpintų nuorodų, taip pat ragina įsidėmėti savo finansų paslaugų teikėjo oficialios interneto svetainės adresą ir visada pasitikrinti naršyklėje, ar tikrai jungiamasi prie jos. Naudojantis „Smart-ID“ ar mobiliuoju parašu, kaskart reikia įsitikinti, kokią operaciją tvirtinate savo PIN kodais.

Sukčių siunčiamų pranešimų pavyzdžiai:

LBA informacija

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: