Dainavos žodis

„Šeimininkui“ nepasirodžius, baltarusiški rūkalai tapo bešeimininkiu turtu

Naktinis Kapčiamiesčio pasieniečių laimikis – dvi iš Nemuno ištrauktos automobilio padangos, „prifarširuotos“ kontrabandinėmis cigaretėmis.

Trečiadienio naktį pasienio ruožą ties Lipliūnų kaimu (Druskininkų sav.) žvalgę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai apie 400 metrų nuo valstybės sienos pastebėjo du Nemunu plaukiančius įtartinus objektus. Nuleidę į vandenį tarnybinę motorinę valtį, pasieniečiai pasivijo srovės nešamus „plaustus“ – pripūstas automobilio kameras, apvyniotas juoda polietileno plėvele. Prie šių „plaustų“ grimzlei padidinti buvo pritvirtinti smėlio pripilti plastiko buteliai.

Kameros buvo prikimštos cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. „Plaustuose“ jų buvo 1 740 pakelių.

Cigaretės saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje kaip bešeimininkis turtas.

Kai Nemunas iš Baltarusijos įteka į Lietuvą, juo 17 kilometrų eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir veikia netrukdomi šios šalies pasieniečių. Rūkalų kroviniai, neretai su GPS sekikliais bei nuotoliniais durų skambučiais, anam krante nuleidžiami į Nemuną, kad srovė kontrabandą atplukdytų į Lietuvos teritoriją.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: