Dainavos žodis

Eismo taisyklių pažeidėją išauklėjo ne baudos, bet lenktynių trasa

ALYTAUS adrenalino spaudos konf. (Organizatorių nuotr.)

Iki atrasdamas automobilių sportą alytiškis Kęstutis Arlauskas buvo vienas iš nuolatinių kelių eismo taisyklių pažeidėjų – kas keli mėnesiai į pašto dėžutę ateinantys pranešimai informuodavo apie viršytą leistiną greitį. Tai tęsėsi iki tol, kol vyras pirmą kartą sudalyvavo traukos, vadinamose drago, lenktynėse. Tuomet Kęstutis suprato, kad galimybė legaliai varžytis suteikia visai kitokį azarto jausmą, nei piktnaudžiavimas greičiu kelyje.

Nepraleidžia varžybų

Vieną galingiausių priekine ašimi varomų automobilių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje vairuojantis Kęstutis mėgaujasi adrenalino pliūpsniu lenktynių trasoje, o kasdieninėms kelionėms dabar renkasi saugų greitį.

Alytiškis džiaugiasi, kad dragu susižavi vis daugiau jaunų žmonių, kurie išlieję energiją legaliose varžybose, gatvėmis važinėja nekeldami pavojaus nei sau, nei aplinkiniams.

„Stengiuosi ir draugus įtraukti į šį sportą. Pats turbūt nepraleidžiu nė vienų oficialiai vykstančių drago lenktynių Lietuvoje“, – šypteli Kęstutis.

Artimiausios varžybos, kur jis rungsis vyks jau šį savaitgalį. K. Arlauskas ir ne viena dešimtis geriausių „dragerių“ varžysis festivalyje „Alytaus adrenalinas“. Pagrindinėje miesto gatvėje vyks ne tik traukos lenktynių čempionatas, bet ir greituminio slalomo, vadinamo „Street Race“ nacionalinis etapas. Taip pat festivalyje startuos ir finišuos moterų orientacinis ralis „Ladies Go“, kurio stilingosios dalyvės įveiks trasą Alytaus rajone.

Kiekvienais metais renginį palaiko ir Alytaus apskrities vyriausias policijos komisariatas.

„Tai renginys, kuris pritraukia daug lenktynininkų ir jiems prijaučiančių. Tam, kad lenktynės nepersikeltų už trasos, padidėja mūsų dėmesys pažeidėjams už jos ribos. Šiais metais skirsime tiek forminius, tiek neforminius automobilius, trikojus ir visas kitas įmanomas priemones įmanomas tam, kad miestelėnai jaustųsi saugūs“, – renginio pristatymo metu kalbėjo komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius.

Renginys visai šeimai

Renginys sudomins ne tik autosporto gerbėjus, bet ir įvairiausio amžiaus bei pomėgių lankytojus. Prie Alytaus rekreacijos ir sporto centro įsikurs prekybos ir pramogų erdvė, beveik 2000 kv. m. „Atrakcionai.lt batutų miestelis, edukacijos su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis.

Jaunimo parke visą šeštadienį vyks tinklinio turnyras Mero taurei laimėti, 3×3 krepšinio varžybos, BMX ir parkuro konkursai.

Kaip padėką už uždarytą miestą organizatoriai alytiškiams ir svečiams dovanoja keturių valandų trukmės koncertinę ir pramoginę programą scenoje.

Pirmą kartą po pasirodymo televizijos ekranuose ir tapimo „Lietuvos balsas“ finalininku, gimtajame mieste pilną pasirodymą surengs dainininkas Orestas Vyšniauskas. Vėliau publiką linksmins milijonų peržiūrų internete sulaukusi grupė „Hipocrites“, žiūrovų taip pat lauks loterija ir madų šou, o vakarą užbaigs DJ Tigon vakarėlis.

Mieste patogiausia – pėsčiomis

Organizatoriai kviečia alytiškius šį savaitgalį persėsti ant dviračių ar net pasivaikščioti pėsčiomis, nes pagrindinė miesto arterija, Naujoji g., bus dalinai uždaryta.

„Alytus pasijus lyg per NATO viršūnių suvažiavimą, kuris vyko liepą sostinėje – visi gyventojai galės pasiekti savo namus ir iš jų išvažiuoti, bet pramogoms patogiau pasiekiamos bus atvykusiems be automobilio“, – teigia vienas „Alytaus adrenalinas“ kūrėjų Aivaras Rudzis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rytis Vitkauskas informavo, kad nuo rugpjūčio 25 d. 21 val. pilnai uždaromas eismas Naująja gatve tarp sankryžų su Ūdrijos g. ir Jazminų g., o nuo 23 val. – ir eismas Naująja g. tarp Vilties g. ir Naujosios g. 4 namo.

Eismas pilnai bus atstatytas rugpjūčio 28 d. 5 val. ryte, tad alytiškiai į darbą nuvažiuos be iššūkių.

Daugiau informacijos www.alytausadrenalinas.lt.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: