Dainavos žodis

Politiniai komitetai ir partijos raginami pateikti savo narių sąrašus 

Teisingumo ministerija primena, kad iki spalio 1 dienos visi politiniai komitetai ir politinės partijos privalo ministerijai pateikti savo narių sąrašus. Šiuo metu Teisingumo ministerijai savo narių sąrašus jau pateikė 14 politinių partijų ir 5 politiniai komitetai, kiti raginami suskubti. 

Pernai Seimui priėmus Politinių organizacijų įstatymą, numatantį galimybę šalia politinių partijų rinkimuose dalyvauti ir visiškai naujos teisinės formos juridiniams asmenims – politiniams komitetams, jų registruota – 32. 

Teisingumo ministerija iki spalio 10 d. informuos Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurie politiniai komitetai ir politinės partijos yra pateikę savo narių sąrašus.

Dabar Lietuvoje yra registruotos 27 partijos, iš jų veikiančios – 23, kitos partijos yra likviduojamos arba joms pradėta likvidavimo procedūra. 

Šiuo metu 32 politiniams komitetams priklauso 2800 asmenų, 23 partijoms – 97177 asmenys. 

Politiniai komitetai ir partijos savo narių skaičių turi teikti du kartus per metus. Jeigu politinė organizacija vienerius metus nepateikia savo narių sąrašų, Teisingumo ministerija apie tai praneša Juridinių asmenų registro tvarkytojui ir šis inicijuoja politinės organizacijos likvidavimą.

Asmuo gali priklausyti tik vienam politiniam komitetui arba partijai.

Informaciją apie politinių partijų narių skaičių galima rasti čia

Visą politinių komitetų sąrašą, narių skaičių galima rasti čia.

Rašyti komentarą

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

%d bloggers like this: