Dainavos žodis

Kovojančiai Ukrainai – Alytaus rajono savivaldybės parama

Meras Algirdas Vrubliauskas kartu su Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojais Jonu Danilevičiumi, direktore Jolita Gruzinskiene ir savivaldybės tarybos nariu Gintaru Chščenavičiumi rūpinosi, kad siunčiamas greitosios pagalbos automobilis būtų tinkamai suremontuotas, sukomplektuotas.

Alytaus rajono savivaldybės taryba balandžio 12 d. įvykusiame posėdyje priėmė sprendimą „Dėl humanitarinės pagalbos suteikimo”. Šiuo sprendimu tarybos nariai pritarė, kad viešoji įstaiga Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotis neatlygintinai perduotų greitosios medicinos pagalbos automobilį „Ford Transit“, pagamintą 2016-12-10, kaip humanitarinę pagalbą Ukrainos Respublikos Irpinės  miesto centrinei ligoninei.
Taip pat savivaldybės taryba pritarė, kad viešoji įstaiga Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras neatlygintinai perduotų Irpinės ligoninei medicininių priemonių už 5077,72 euro.
Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotis neatlygintinai perdavė medikamentų už 2812,44 euro.

Alytaus rajono greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai stengėsi sukrauti į humanitarinės pagalbos automobilį kuo daugiau medicininių ir sanitarinių priemonių.

Humanitarinė parama – tai atsakas į Irpinės miesto centrinės ligoninės medicinos direktorės Inos Komisarovos pagalbos prašymą, adresuotą Alytaus rajono savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui.
„Visas mūsų ligoninės personalas kreipiasi į Jus pagalbos. Šiuo metu, norint suteikti skubią medicininę pagalbą mūsų bendruomenės gynėjams, taip pat civiliams gyventojams, kurie yra likę Irpinės mieste, mums reikia greitosios medicinos pagalbos automobilio. Šis transportas galėtų išgelbėti ukrainiečių, kovojančių už savo žemę ir savo vaikų laisvę, gyvybes. Mes taip pat būtume dėkingi, jei gautume būtiniausių medicininių priemonių“, – rašė I. Komisarova.
Šį medikų raštą asmeniniu prašymu palaikė Irpinės miesto meras Aleksandras Markušinas, savivaldybės darbuotoja Oksana Sulyma. Jie pasakojo, kad netoli Kijevo esantis Irpinės miestas labai nukentėjo nuo Rusijos kariuomenės antpuolių. Ligoninės turėti greitosios pagalbos automobiliai buvo kulkų suvarpyti kaip rėčiai, okupantai šaudė į greitosios pagalbos mašinas, net nepaisydami, kad jais buvo vežami vaikai, sužeisti civiliai gyventojai.

Iš dešinės: Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Jolita Gruzinskienė, Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė ir savivaldybės tarybos narys Gintaras Chščenavičius išlydi „greitukę” į Irpinę.

„Negalėjome neatsiliepti į tokį jaudinantį pagalbos prašymą, nors jį išpildyti nebuvo lengva. Vis dėlto, džiaugiuosi, kad sprendimą radome, savivaldybės taryba šiam sprendimui pritarė. Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai labai nuoširdžiai tvarkė, remontavo, komplektavo Irpinei atiduotą automobilį. Tikiuosi, kad jau šiomis dienomis jis tarnauja pagal paskirtį – padeda Irpinės medikams gelbėti žmonių sveikatą ir gyvybę“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Pasirašomi mašinos perdavimo dokumentai.

„Irpine, susipažink, greitoji iš Alytaus skuba į pagalbą!“ – tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook paskelbė Ukrainos Respublikos Irpinės savivaldybės darbuotoja Oksana Sulyma, pridėdama greitosios pagalbos automobilio perdavimo Lenkijoje nuotraukų ir jaudinančius padėkos žodžius: ačiū mūsų draugams lietuviams! Jau pirmąją karo dieną su Alytaus rajono tarybos kolegomis kalbėjomės apie galimus paramos būdus. Tada broliai lietuviai atvėrė duris, kad apsaugotų šimtus Irpinės šeimų. Nuolat palaikydami ryšius, dirbome spręsdami aktualius materialinio ir techninio saugumo klausimus. Noriu padėkoti mūsų draugams lietuviams, kurie rado optimalų būdą Irpinės miesto centrinei ligoninei skirti greitosios pagalbos automobilį. Dėkojame Alytaus rajono medikams, surinkusiems humanitarinį 8 000 Eur vertės medikamentų krovinį.
Ačiū Alytui, ačiū Lietuvai!“ – emocingai dėkojo Oksana Sulyma.
Ukrainos miestą Irpinę su Alytaus rajono savivaldybe sieja 2009 m. pasirašyta tarpusavio bendradarbiavimo sutartis. Prasidėjus karui, Alytaus rajono savivaldybė padėjo organizuoti iš Irpinės miesto bėgančių taikių gyventojų pervežimą į Lietuvą. Beveik 170 pabėgėlių apsigyveno Alytaus rajone, įsidarbino įvairiose įmonėse. 22 ukrainiečių vaikai šiuo metu lanko įvairias Alytaus rajono ugdymo įstaigas.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Dalintis:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite: