Dainavos žodis

Situaciją pakomentavo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Rakaitis.

Artimiausios Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvažiuojamųjų posėdžių kryptys – Alytus ir Marijampolė.

Iki gruodžio 29 dienos priimamos paraiškos paramai pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. Strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.

Siūlomų pakeitimų tikslas – nustatyti aiškesnį miestų ir miestelių teritorijų ribose esančios valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms valdyti patikėjimo teise procesą.

Šiuo metu veikianti socialinės paramos sistema skatina grįžti į darbo rinką, nes asmeniui įsidarbinus, jam mokama papildoma socialinė pašalpa, t. y. asmens pajamos didėja.

Prie Alytaus rajono savivaldybės seniūnų komandos, laimėjęs konkursą į pakaitinio karjeros valstybės tarnautojo Krokialaukio seniūnijos seniūno pareigas, prisijungė ilgametę patirtį savivaldoje turintis Vytautas Paškevičius.

Alytaus miesto savivaldybė bando atrišti rankas nekilnojamojo turto vystytojams ir leisti senamiestyje statyti aukštesnius nei trijų aukštų namus.

Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ir jos komanda susitiko su Punios seniūnijos gyventojais, kad išgirstų žmonių lūkesčius, opiausias problemas ir kartu surastų sprendimus.

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, siūlančiam  kitais metais gegužės 12 d. surengti Lietuvos Prezidento rinkimus.

Komisijai pristatytas Simno kapinėse esantis paminklas žuvusiems kovotojams už Tarybų valdžios Lietuvoje įtvirtinimą atminti 1918–1958 metais atminti, kaip pripažįsta V. Karčiauskas, yra „įdomus objektas“, dėl kurio dar reikės sulaukti ministerijų vertinimo.

Susitikimo metu Alytaus rajono merė Rasa Vitkauskienė ministrui pristatė skaudžiausias rajono kelių infrastruktūros problemas ir prašė ieškoti galimybių skirti didesnį finansavimą joms išspręsti.

Žemės mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Alytaus rajono vadovai įsitikinę, kad istorinė atmintis yra svarbi ir turi išlikti gyva ir ateities kartų širdyse.

Parama ūkiams – ir naudinga, ir reikalinga: pavyzdžiui, pienininkystės veikloje ji svarbi, nes pieno supirkimo kainos daug metų nedidėja, o visa kita brangsta.

Viena iš naujausių priemonių, kuria gana aktyviai pasinaudojo ir Alytaus rajono verslininkai, tai subsidijos augančiam verslui.

Alytaus rajono savivaldybėje vieno langelio principu galima gauti nemokamą pirminę teisinę pagalbą, kurią tris kartus per savaitę teikia savivaldybės teisininkai. Jie padės užpildyti reikiamus dokumentus, nukreips į atitinkamas institucijas ir pateiks nuorodas tolesniam planui.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia iš LR teisingumo ministerijos gautą, šiuo metu veikiančių politinių partijų, kurios galėtų kelti kandidatus kitais metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose, sąrašą.

Šventežerio mokyklos direktorius Edmundas Čečėta laukia Lazdijų rajono vadovų sprendimo dėl tolimesnio savo likimo.

Paskelbtas Krokialaukio seniūno konkursas. Kas jį laimės?

Pasak Lietuvos savivaldybių asociacijos regioninės plėtros komiteto pirmininko, Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, įvairiais duomenimis savivaldybės naudojasi ir dabar, o šie įrankiai leis tai padaryti dar tiksliau bei įvairiau.

Naujame vietos savivaldos modelyje įteisinta savivaldybės tarybos mažumos valanda.

Darbą Alytaus rajono savivaldybėje pradėjo nauja Turto valdymo skyriaus vedėja Kristina Škarnulienė. Plačiau skaitykite:

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas V. Tutkus ir A. Kandrotas-Celofanas sieks prezidento posto.

Valdančiosios daugumos nepaveikė ir posėdyje dalyvavusių švietimiečių išsakyti argumentai bei prašymai, kad nereikėtų mažinti maisto organizavimo ir higienos priežiūros specialistų bei raštvedžių etatų.

„Litgrid“ įgyvendina sinchronizacijos projektą Alytaus rajone esančioje pastotėje.

Alytaus krepšinio akademijos įkūrėjas Povilas Tamulynas buvo nemaloniai nustebintas, kai sužinojo, kad Alytaus miesto politikai svarsto galimybę didinti nuomos už sporto sales įkainius.

Ką daryti, jei darželį ar mokyklą lankantis vaikas susirgo, ir kaip gauti ligos išmoką už vaiko slaugymą? Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus.