Dainavos žodis

Žuvinto biosferos rezervate vyksta įprastas, šiam metui būdingas gyvenimas – paukščių giesmininkų klegesys pritilęs, jaunikliai išperėti, jie mokomi savarankiško gyvenimo subtilybių ir pamažu ruošiami skrydžiui į šiltuosius kraštus.

Mokslininkams apibendrinus šių metų meldinių nendrinukių gausos tyrimų duomenis paaiškėjo, kad jų šiemet padaugėjo.

Didžiosios ir Mažosios Dailidės ežerėlio vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus.

Į gimtuosius namus, Dzūkijos pelkutes, sugrįžo 111 balinių vėžlių jauniklių.

Tiek sieną kirtęs ir į Lietuvos gilumą nulėkęs briedis, tiek jį persekiojusi meška iki pirmadienio popietės atgal prie sienos nebegrįžo.

Ramunė prirenka pavydėtinai daug voveraičių – be kelių kibirų grybų namo negrįžta.

Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu birželio 20 d. 11 val. kviečia visus į vėžliukų sugrįžtuves Metelių regioniniame parke!

Skulptūrų atsiradimo istoriją „Dainavos žodžio“ skaitytojams maloniai sutiko papasakoti Alytaus turizmo informacijos centro vyriausioji turizmo specialistė Birutė Malaškevičiūtė.

Su kalendorine vasaros pradžia Alytuje startuoja ir maudynių sezonas!

Alytaus rajono maudyklų vandens kokybė puiki!

Aukštadvario regioninio parko Skrebio botaniniame draustinyje šių metų gegužės 8 dieną užregistruotas antrasis Mošos piliakalnis.

„Natura Fest“ festivalis vyks birželio 8-9 d. Dieveniškių istoriniame regioniniame parke.

Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose nuo gegužės 21 d. jau stebimos balinių vėžlių patelės keliaujančios dėti kiaušinių.

Pavasarį akį traukia žydintys sodai: vyšnios, slyvos, obelys... O ar esate matę, kaip žydi ąžuolai?

Gegužės 4 d. 10 val. visų varlių mylėtojų laukiame Veisiejų regioniniame parke.

Siūlome puikią vietą Nemuno kilpų regioniniame parke, kurioje pavasarį galima pajausti visais 5 pojūčiais.

Taikyti rizikos valdymo priemones ūkininkai skatinami kompensuojant dalį už pasėlių draudimą sumokėtos įmokos.

Balandžio 5 d. vyko LIFE integruotojo projekto „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“ organizuota talka Dzūkijos nacionaliniame parke.

Besiskleidžiančiais žiedais laukais žmonės gėrisi jau dabar, tačiau įstabiausias žydėjimo sprogimas numatomas artėjantį savaitgalį, balandžio 12–14 d., kai saulei nusileidus, žydinčius laukus užlies švytintys žvaigždžių ūkai ir jie nušvis stulbinančiomis spalvomis.

Žuvinto biosferos rezervatas yra didžiausias Lietuvoje pelkynas, apimantis 6940 ha gamtinį kompleksą.

Anot A. Pranaičio, šis pavasaris gerokai ankstyvesnis nei įprastai, paukščiai migrantai, ilgą laiką būnantys Lietuvoje, parskrido anksčiau.

Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Metelių regioninio parko grupės Lankytojų centro administratorius Artūras Pečkys su draugais, išsiruošę į žygį Kalniškės miške, jau surado žydinčią žibutę – o ir žaltį teko laimė jiems pamatyti.

Visur klausimų daugiau negu atsakymų.

Dėl įvairios žmonių veiklos daugelis gamtinių savireguliacijos procesų yra sutrikę.

Vaismedžius, uogakrūmius ir kitus privačioje teritorijoje esančius nesaugomus želdinius genėti ir kirsti leidimų nereikia, tačiau kitaip yra su saugotinais medžiais – juos genėti ir kirsti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu draudžiama.