Dainavos žodis

Praėjusį šeštadienį Alytuje buvo surengtas antrasis aerodromo bagažinių sendaikčių turgelis.

Vis daugiau ūkininkų susidomi priemone „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“, nes teikiama parama padeda stabilizuoti ūkio ekonominę padėtį.

Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiame plane (SP) numatyta intervencinė priemonė „Savitarpio pagalbos fondai“, skatinanti ūkininkus burtis į Žemės ūkio rizikos valdymo fondus (RVF) ir patiems, be tarpininkų, apsaugoti ūkį nuo didelių finansinių nuostolių.

Oficialiai ARPVA aštunta regionine LPK asociacija taps dar šį mėnesį. Asociacijos prezidentu išrinktas Alytaus verslininkas Audrius Dailidonis.

Apie laukiančius iššūkius, naujoves ir planus bei atliekų tvarkymo situaciją regione ir Lazdijų rajone kalbamės su J. Laurinaičiu.

Betoninės čerpės išties tinkamos beveik visiems stogams dengti, o jų kaina – konkurencinga.

Aktyvų gyvenimą mėgstanti Bunevičių šeima siūlo ir kitiems pramogauti aktyviai, patiriant naujų įspūdžių.

Įmonėje inspektoriai aptiko netvarką, nešvarą, o visą tai bei maisto saugos pažeidimus patvirtino ir laboratoriniai tyrimai.

Nuo gegužės 31 iki birželio 28 d. priimamos paraiškos dotacijai ir lengvatinei paskolai gauti pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“.

Vilniuje vykusioje didžiausioje vyno parodoje Baltijos šalyse „Vyno dienos“ Alytaus rajone įsikūrusioje vyninėje „Miella vyninė“ pagamintas desertinis svarainių vynas keturiose kategorijose pelnė aukščiausius įvertinimus.

Apie pasėlių deklaravimo naujoves ūkininkai informuojami įvairiomis priemonėmis.

Alytaus rajone, šalia Miroslavo, įkurta jauki turizmo sodyba tapo traukos vieta ramaus poilsio gamtos prieglobstyje išsiilgusiems miestiečiams iš visos Lietuvos ar tiesiog ieškantiems unikalios vietos šventėms.

Susidomėję sėklininkyste, o vėliau ir netradiciniais augalais, Alfonsas Peckus ir jo sūnus Martynas, pripažįsta, kad ūkininkavimas – kūrybinis darbas.

Iki birželio 21 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Ekologinis ūkininkavimas. Ekologinio ūkininkavimo tęstiniai įsipareigojimai“.

Šiandien švenčiame Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Sveikiname visus rašančius, kuriančius laikraščius ir žurnalus, leidžiančius ir verčiančius knygas. Redakcijoms ši diena

Šiame straipsnyje pateiksime visą reikalingą informaciją apie patalynės priežiūrą, tad nieko nelaukime ir pradėkime!

Šiemet Lazdijuose vykusioje Dzūkijos regiono jaunųjų bendrovių mugėje dalyvavo 30 bendrovių pusė jų iš Alytaus. Moksleivių sukurtus produktus vertino komisija.

Intervencinės priemonės tikslas – remti žemės ūkio valdų modernizavimą, didinant žemės ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinant didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų kūrimą, diegiant inovacijas, naujas technologijas, skatinant tvarią žemės ūkio produktų gamybą bei ją skaitmenizuojant.

Apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti, apie malonaus darbo specifiką, norą atskleisti vaikų kūrybinius talentus „Dzūkų žinios“ kalbasi su A. Urbonavičiene.

Ūkininkas Eimantas Bakšys pirkėjams siūlo dešimtis rūšių daržovių, uogų, vaisių ir jų gaminių.

Klientams rekomenduojama jau dabar nemokamai pasikeisti senas SIM korteles, atsinaujinti įrenginius bei peržiūrėti juose esančius nustatymus.

Alytaus regiono pramonės pasididžiavimas – „Alitos“ gamykla – žengia į naują etapą. Visuomenei ir miesto vadovams antradienį buvo pristatytas ką tik baigtas gamyklos robotizacijos projektas, žymintis naują „Alitos“ pažangos lygį.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ kviečia nedelsti pasinaudoti ypač gerais velykiniais pasiūlymais jau dabar.

Praeities istorijas menantys, tačiau seniai nereikalingi tapę daiktai, Arvydo Kubiliaus rankose virtę asambliažais, Kaziuko mugėje sulaukė didelio susidomėjimo ir visi iki vieno buvo išpirkti, o jų kūrėjui įteiktas Kaziuko mugės geriausio amatininko diplomas.

Inovacijų agentūra bei bendradarbystės centras „Spiečius“ Alytuje, kartu su projekto partneriu Alytaus rajono savivaldybe kviečia prisijungti į pradedančiųjų SVV ugdymo ir patirties mainų programą „Verslo skrydis".

Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė“ priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta“ turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.

Daugiau apie Facebook galimybes kalbamės su marketingo guru Viliumi.

Papildomas sveikatos draudimas suteikia galimybę visiems darbuotojams naudotis privačių sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis – gydytis pasirinktose klinikose, lankytis pas gydytojus specialistus, atlikti įvairius tyrimus, pirkti vaistus ir naudotis kitomis sveikatos stiprinimo paslaugomis.