Dainavos žodis

Visą lapkritį teatro mėgėjų mintis ir širdis užvaldęs XII tarptautinis teatrų festivalis COM·MEDIA baigėsi.

Daugų folkloro ansamblio „Kuparas“ žmones vienija ne tik noras dainuoti, bet ir ansamblio kuriamos tradicijos.

Mūsų savaitraščio skaitytojams norime pristatyti ir kitose Dzūkijos miestuose ir rajonuose vyksiančias kalėdines pramogas.

Mes – Alytaus miesto teatras – pradedame skaičiuoti LAIKĄ iki KALĖDŲ ir kviečiame jus pažaisti: įmink užuominą ir gauk DOVANŲ! Ir taip 24 dienas iki pat KALĖDŲ!

Gruodžio mėnuo Alytaus miesto teatre – šiltos akimirkos spektakliuose, kviesime į premjerą mažuosius mūsų žiūrovus, sutiksime Naujus metus linksmai.

Rytoj, gruodžio 1-ąją, Kalėdų eglutės įžiebimo šventė LEDO STEBUKLAS duos startą didžiausioms ir laukiamiausioms metų šventėms. Šį kartą alytiškiams ir miesto svečiams šventinę nuotaiką kurs dvi eglės.

Artėjant Kalėdoms, kartu su Mantu Wizard leiskimės į magišką, užburiantį cirko ir iliuzijos pasaulį. Jau šį savaitgalį, gruodžio 2–3 dienomis, susitikime jau vienuoliktame tarptautiniame Alytaus cirko festivalyje ir palaikykime savo miesto jaunuosius artistus.

Šiais metais dalyvavo net 11 komandų, o Dzūkijos nacionalinio parko atstovai – pirmoji komanda iš Varėnos rajono.

Kalėdinės eglės įžiebimo renginyje Prezidentūroje dalyvavo Simno gimnazijos ir Simno specialiosios mokyklos mokiniai.

Alytaus rajone – 12 kalėdinių stebuklų. Tiek šventinių eglučių įžiebimo renginių laukia – nuo muzikinės pasakos vaikams iki skambančių kalėdinių parkų.

Kam šiais metais iškrito laimė tapti COM·MEDIA laureatais?

Kam šiais metais iškrito laimė tapti COM·MEDIA laureatais?

Visą mėnesį šurmuliavęs XII tarptautinis teatrų festivalis COM·MEDIA šventiškame, žaismingame bei originaliame uždarymo vakare išdalijo visus AČIŪ dalyviams, rėmėjams, žiūrovams, o svarbiausia – apdovanojome geriausiuosius.

Spaudžiant žiemos šaltukui gruodžio 5 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje vyks jaukus ir prasmingas vakaras „Esu visai viena...“ rašytojos Bitės Vilimaitės 80-osioms gimimo metinėms.

Visuomenei buvo pristatytas menininko Artūro Zienkos nemokamai išdrožtas suoliukas, skirtas a. a. muzikologei, TV laidų vedėjai Zitai Kelmickaitei atminti.

Akcija rengiama Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos išvakarėse, penktadienį, lapkričio 24 dieną, 12 valandą Rotušės aikštėje.

Džiaugiamės, jog mūsų miestas vakarais jau nusidažo ryškiomis šviesomis – ar matei, jog mieste pražydo ŠVIESŲ sodas?

Prieš keletą metų šalia Suvalkų buvo surastas didelis XI–XIII a. jotvingių kapinynas. Istorija trumpa, bet stulbinanti.

Lapkričio 12 dieną A. Kamarūno iniciatyva partizano žūties vietoje buvo atidengtas A. Venckūno atminimui skirtas paminklinis akmuo ir kryžius.

Dainius Liškevičius pasakoja apie filmo idėją ir kūrybinį procesą. Dokumentinis filmas „Modernus butas“ lapkričio 21 d. bus rodomas Alytuje (kino teatre „Dainava“)

Į šią neeilinę Alytaus kultūros centro atrastą idėją nemokamai šokti prie vis skirtingų grupių ir kapelų visada atsiliepia daugybė vyresnių žmonių.

Prieš gerą dešimtmetį pradėtos kurti Alytaus rajono bendruomenės tapo kaimų kultūros židiniais, buriančiais gyventojus, kolektyvus, puoselėjančiais tradicijas, organizuojančiais veiklas, edukacijas, renginius ir net įgyvendinančiais išliekamąją vertę kuriančius projektus.

Bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius vakar dainavo an suolalio su Rokucu Kašėta.

Tikimės, kad Lazdijų rajono savivaldybės ir Būdviečio seniūnijos valdininkai bei Lietuvos kultūros paveldo specialistai suras laiko įdėmiau pasižiūrėti į Būdviečio dvaro paveldą.

Lapkričio 23 d. (ketvirtadienį), 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje vyks Redo Diržio ir Kęstučio Šapokos knygos „Sąvokų kapitalizmas lietuvių vaizduojamojo meno sistemoje“ pristatymas.

Tarptautinis teatrų festivalis COM.MEDIA – didžiausias kultūrinis įvykis Pietų Lietuvos regione.

Dzūkijos regionas man visad bus didelė šilta Lietuvos krosnis, kraštas, ne perdėm derlingas, bet  užvis skaniau – tekantis šiltas dzūkiškas bendravimas, paprastas, juo norisi apsigaubti, įsiminti, atpasakoti.

Savaitgalį Alytaus rajone įsisuko rudens palydėtuvių ir bendruomenių švenčių karuselė.

Alytaus kultūros centro erdves lapkričio 22 dieną 18 val. užlies muzika, dainos ir skambančios eilės.